Perfiny na Internetu III.

Významnou skupinou, která se na Internetu prezentuje, jsou obchodníci. Ne všichni ale mají ve své nabídce i nějaký perfinářský materiál. Zřejmě nejvýznamnějším obchodníkem, který má ve své nabídce i perfiny, je pan Jiří Marvan, člen naší sekce. Adresa jeho stránek je http://www.filatelie-marvan.cz/. Je jen samozřejmostí, že jako člen sekce má v odkazech na jiné zajímavé filatelistické stránky uveden i odkaz na naše stránky sběratelů perfinů. Ovšem v době přípravy tohoto článku webová stránka obchodu p. Marvana nebyla úplně funkční a často se na této adrese objevovalo něco úplně jiného.

Uváděli jsme tedy webové stránky čistě perfinářské, aukce na internetu, obchodníky a nelze opomenout ani internetové filatelistické magazíny. Nejznámější a také nejstarší filatelistický magazín na českém webu je bezesporu Japhila na adrese www.japhila.cz. Nejnovějším počinem tohoto filatelistického magazínu je virtuální filatelistická výstava, uvedená v samostatné sekci pod Exponet. Obsahuje již 11 exponátů – z toho 2 exponáty perfinů. Jako první (10. 9. 2004) byl uveden exponát „Nejstarší perfiny na rakouských známkách“ Vladimíra Münzbergera z Prahy, druhým exponátem jsou „Perfiny německých bank“ Vladislava Beneše z Vysokého Mýta. Na stránce Japhila v sekci Exponet je od 18. 9. 2004. Záměrem Ing. Janíka – autora Japhily – je virtuální výstavu stále rozšiřovat o další zajímavé exponáty nejrůznějšího zaměření a nemusí to být jen klasické, na 80 listů. Již zmíněný exponát V. Münzbergera je zpracován na 12 listech, V. Beneše na 16 listech. Přehled expo-nátů dosud umístěných na Exponetu je níže.

Seznam exponátů na Exponetu se stavem k 15. 11. 2004 je zde

Převzato s laskavým svolením Ing. Břetislava Janíka z www.japhila.cz/hof/. (Pozn.: nyní je na Exponetu uvedeno již 14 virtuálních exponátů).

Dalším dnes už velmi známým a denně aktualizovaným internetovým magazínem o filatelii je Infofil@ Zdeňka Jindry z Nového Města nad Metují. Webová adresa je www.infofila.cz/. Prostor zde dostávájí články a zprávy z nejrůznějších oblastí filatelie a v roce 2003 byl na Infofile uveřejněn miniseriál článků o perfinech pod názvem „Co jsou perfiny a jak je sbírat“. Zájemci se ke článkům dostanou po otevření magazínu přes „Kontakt“ – otevře se stránka, v horní části je formulář pro případný mail redakci a pod ním složení redakce. V prvním odstavci je možné po odkliknutí nalézt abecedně řazený seznam autorů a pak si vybrat kteréhokoliv autora (autorem článků o perfinech pro Infofilu je Vladislav Beneš).

V závěrečné části tohoto miniseriálu bude uvedena ještě jedna zajímavá adresa a něco o odkazech.

Autor: Vladislav Beneš | 17. 12. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223