Perfiny na Internetu I.

Internet – toto moderrní informační medium je využíváno stále více i pro oblasti jako je filatelie a také perfiny mají dnes na internetu svoje místo. Již v roce 2002, v čísle 1/2002 (140) jsme přinesli informaci, že máme svoje vlastní webové stránky na adrese www.perfin.zde.cz/. Od té doby se podoba stránek i adresa změnila, nyní je možné naše stránky najít na adrese www.perfin.com/. Velmi podobná adresa té naší je www.perfins.com/ - to je stránka, na které lze nalézt odkazy na webové stránky řady zahraničních společností sběratelů perfinů. Na této adrese je zajímavé to, že pokud si spustíte zvuk, bude vás při procházení těmito stránkami doprovázet i melodie. A když se přepnete na stránky dalších zahraničních společností, melodie se změní a můžete si poslechnou něco jiného.

Dalšími místy na internetu, kde je zmínka o perfinech, jsou aukce. Přinášíme jako ukázku jednu z položek, které obsahovala již 21. písemná aukce celin a poštovní historie, organizovaná panem Ing. Milanem Černíkem. Tuto a řadu dalších je možno si prohlédnout na internetové adrese www.pac-auction.com/. Aukce byla spuštěna na internetu kolem 28. srpna a byla ukončena 10. října 2004 v 18,00 hodin.

Perfiny na Internetu I.


Sympatické na těchto aukcích je, že jedna každá položka je naskenována, takže je možné si ji prohlédnout a zájemce má možnost seznámit se okamžitě se stavem položky. Na skenech se objeví i např. lom v rohu celistvosti, přeložení, zažloutlé okraje, případně skvrny a podobné detaily, které neumožňuje katalog v písemné podobě – i když tyto nedostatky bývají většinou v tištěném katalogu popsány. Další příznivý rys je, že zájemce může zadat příkaz po internetu, nemusí vypisovat písemný příkaz, odpadá podání příkazu na poště nebo do pouliční schránky. Kdo jednou zkusí tuto formu písemné aukce, jistě si ji oblíbí a k písemným příkazům se mu nebude chtít vracet.

Toto je první část zajímavého článku převzatého ze zpravodaje PERFINY č. 3/2004 (149). V dalších částech bude pokračování o zajímavých aukcích na internetu, obchodnících a také o filatelistických internetových magazínech Japhila a Infofila.

Autor: Vladislav Beneš | 24. 11. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223