Perfiny 2/2004

V této recenzi se dozvíte, jaký je po obsahové stránce časopis českých a slovenských zberateľov perfinov.

Od nového roku (2004) je zpravodaj Perfiny v novém provedení. Po dohodě mezi českou a slovenskou sekcí sběratelů perfinů jsou vždy tři čísla ročně v češtině a tři ve slovenštině. Tedy na střídačku mezi těmito sekcemi. První číslo tohoto roku vyšlo v rámci české skupiny sběratelů perfinů a toto aktuální již pod hlavičkou slovenské sekce.

Obsahově je velmi zajímavý, posuďte sami. Julius Píša zveřejnil Nový československý perfin? Dr. O. Földes Šestnásty perfin Slovensko 1939 – 1945. Aktivní Julius Píša Opät americká IC s kolkami. Ing. Jaroslav Kuběnka Bibendum alias Michaelin man.

V rubrice O perfinoch kedysi napísali je článek Ján Marenčíka. Dále je v novém čísle příspěvek Nové identifikácie maďarských perfinov od Jaroslava Kuběnky. Od stejného autora je zajímavost Podlepky a perfiny a Prírastky do Katalógu perfinov z územia Slovenska. Z pera Julius Píši je článek Jako je to s perfinom AG/1831? Miroslav Bachratý předložil VPVM, VPMV, PVMV alebo PVVM? Ján Marenčík Ako je to s perfinom V3 (V16) V.O.C? a Niektoré poznatky ku "Katalógu maďarských perfinov" ktorého autorom je István Lente. Jaroslav Kuběnka Perfiny a daň z obratu. Ján Marenčík Perfiny firmy Thomas Cook a Son.

Tichomír Kotek zveřejnil Ešte niečo k perforovacím strojom. I další drobné převážně již informační příspěvky doporučuji k přečtení. Obsahově je časopis Perfiny velmi zajímavý.

Perfiny 2/2004


Autor: Zdeněk Jindra | 3. 7. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223