Perfin.com: Výstavka i setkání v Brně se vydařily

Jak jsme na stránkách www.perfin.com před časem informovali, v neděli 6. 6. 2004 se uskutečnila propagační výstavka exponátů sestavených výhradně z perfinů. Souběžně proběhlo i pravidelné setkání sekce sběratelů perfinů. Skalní příznivci „děravých známek“ se sešli už v sobotu 5. 6. 2004 večer, a to v restauraci Na Piávě.

Hlavním tématem večera byla výměna materiálu, prohlížení ukázek, které budou v neděli vystaveny, dvou i vícestranné diskuse a zejména přátelské posezení všech zúčastněných. Večer se velmi vydařil a zúčastnilo se ho celkem 11 členů. Přijeli z Prahy, Plzně, Vysokého Mýta, Pardubic, Třeboně a Brna, přátelé ze Slovenska pak vážili cestu až z Košic a Piešťan a dokonce nový člen z Německa. Vlastní setkání proběhlo v MK klubu, Vlhká 21, při burze pořádané pravidelně brněnským klubem Alfonse Muchy. Přátelům z uvedeného klubu touto cestu velmi děkujeme za možnost uspořádat setkání i výstavku. Na programu setkání bylo připomenutí výročí zpravodaje – 8. června 1974 vyšlo první číslo zpravodaje Perfiny. Zpravodaj mimo přestávku v letech 1993 – 1997 vychází stále a koncem letošního roku vyjde již jubilejní 150. číslo.

Dalším bodem jednání bylo místo a termín podzimního setkání členů. Po prodiskutování několika návrhů přítomní schválili pro podzimní setkání Jánské Lázně a termín – v neděli 17. října. Naše schůzka se vydařila – přišlo na ni celkem 25 účastníků, což je za poslední léta nejvíce. Bylo zde 20 členů sekce z Čech, 4 kolegové ze Slovenska a jeden místní filatelista, který zde byl jako host. Na místě se do sekce přihlásili 2 noví členové. Program setkání byl tentokrát připraven jako stručný, aby všichni účastníci měli možnost prohlédnout si vystavené ukázky. Na výstavce bylo možné shlédnout celkem 18 exponátů – lépe řečeno ukázek, protože skutečné exponáty, které se již zúčastnily soutěžních výstav, zde byly jen 3 (všechny 3 jednorámové). Výstava byla připravena opravdu jako propagační, většina ukázek byla na 1 – 3 plochy (lehké stolní panely, na které se vejde 9 listů). Organizátoři připravili pro vystavovatele překvapení v podobě laické ankety. Návštěvníci měli odpovědět na jedinou otázku: Který exponát se vám nejvíce líbil? Před uklizením exponátů byla anketa ukončena a vyhodnocena. Celkem 11 ukázek obdrželo od návštěvníků nějaký ten hlas. Na prvním místě se umístila ukázka p. Vladimíra Münzbergera z Prahy Nejstarší perfiny světa (6 hlasů). Na druhém místě zajímavé zpracování, doložené celistvostmi, Bratří Janouškové – historie jedné firmy p. Zdeňka Štohanzla z Pardubic (4 hlasy). Na třetím místě získaly shodně po 3 hlasech ukázky kolegů ze Slovenska – Čarozvané perfiny p. J. Kuběnky z Košic a dále Perfiny na známkách Hradčany známého vystavovatele a publicisty J. Píši z Piešťan.

Všichni dostali nějaký filatelistický suvenýr, který poskytli naši sponzoři – členové sekce p. R. Burda a. p. J. Marvan. Na závěr – všichni přítomní konstatovali, že setkání i výstavka se vydařily, a kdo přijel z větší dálky, vůbec nemusel litovat času a úsilí.

Převzaté z internetových stránek sekce českých a slovenských sběratelů perfinů www.perfin.com.


Autor: Vladislav Beneš | 16. 6. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář