Otevřený dopis pro znalce ZSF

Važený p. znalec,
píšu Vám tento otevřený dopis, aby jste se konečně rozhodl zda chcete být solidním znalcem nebo se přidáte k výrobcům padělků. Zatím jsem Vás ještě oslovil jako znalce. Příště už mohu použít jiné oslovení.

Není to tak dlouho co jste na Aukru prodával 50 na 50 se zakreslenou jedničkou, kterou jste šikovně vložil do sbírky a napsal k tomu pohádku. Nyní jste na samém místě prodával známku, kterou jste koupil s nálepkou a bez zkušební značky.

Jako znalec víte, že pokud nálepku strhnete a případně reparujete lep (i kdyby nebyl reparovaný již jednou tam nálepka byla) dopouštíte se podobného činu jako je samotné padělání. Lep je totiž také součástí známky. Vím, že nejste zkušebním znalcem na Československo 1918-39, ale to Vás neopravňuje dávat na známky zkušební značky nežijících znalců (v tomto případě Gilbert).

Původní majitel, který Vám známku prodal, totiž tvrdí, že ji prodal Vám bez jakékoliv znalecké značky a s filatelistickou nálepkou. Dávám Vám poslední šanci. Pokud se rozhodnete pokračovat v podobném duchu, nebudu již jen přihlížet jako ostatní a sesbírám veškeré důkazy proti Vám a použiji je (věřte, že i když jste opatrný děláte chyby). Není možné, aby znalec takto postupoval. Nebudí to zrovna dobrý dojem.

Rozhodl jsem se, že Vám dám pouze lekci a nebudu Vás prozatím jmenovat. Už jen proto, že jste i filatelistický publicista a redaktor. Pokud chcete být opravdovým znalcem, zamyslete se nejdříve nad Vaším působením a konečně se rozhodněte na jakou stranu se přidáte.

Za redakci Infofila.cz - Zdeněk Jindra

Autor: Zdeněk Jindra | 7. 12. 2010

Komentáře

Značka Gilbert a reparovaný lep

Gilbert

re

Čte tento znalec Infofilu?

Přidat komentářZobrazit komentáře

Související články