Osvobozená republika - 50 h červená
Další doplňující informace: | |||
Návrh: | V. H. Brunner | Způsob tisku: | KT |
Rytec: | Zoubkování: | HZ 14 | |
Náklad: | 41 840 000 |
Články z magazínu Infofila.cz
Na známce 20h v kresbě e) se na 86.ZP obou tiskových desek vyskytuje monografická vada – na I.tiskové desce škrt pod Š v POŠTA a na II.tiskové desce barevná tečka ve vnitřním oblouku.
Moderní komunikační prostředky jsou těžkou konkurencí pro starý dobrý zvyk posílání pozdravů z dovolené, výletů, cest po zemích českých a moravských, po cizině.
Závěrem našeho osmnáctidílného povídání o poštovních razítkách bych rád přidal několik razítkářských zajímavostí, něco málo z bohatství filatelie.
Pokračovaná seriálu, které obsahuje seznam poštovních razítek, které používaly poštovní úřady různých poštovních správ.
Časopis pro každého nadšeného sběratele Český sběratel je zde tento rok v druhém čísle a i tentokrát se spoustou nových článků. Periodika má opět pestrou barevnou obálku.