Opustil nás pan Libor Krejčík, vedoucí sekce české známky

Dne 23.9.2013 opustil naše řady významný filatelista a odborník na Československé a České známky pan Libor Krejčík.

Opustil nás pan Libor Krejčík, vedoucí sekce české známky

Pana Libora Krejčíka jsem měl příležitost blíže poznat na filatelistické výstavě v Hluboši v roce 2008, kde působil v roli jednoho z hlavních pořadatelů, kdy společně s panem Čeřovským zajišťovali velmi zdařilý průběh této výstavy. Dá se říct, že jsem se zúčastnil řady zdařilých výstav, ale z této jsem si odvážel mimořádné vzpomínky. Jednak kvůli krásnému prostředí na zámku v Hluboši, kvůli zajímavému doprovodnému programu, ale i kvůli seznámení se s panem Krejčíkem, který mne tehdy společně s Marcelem Arbeitem zasvětili do mnoha „tajů“ a zajímavostí ohledně Českých a Československých známek.
Vzpomínám, jak mi tehdy svoje encyklopedické znalosti prezentovali na exponátech tehdejších vystavovatelů Zdeňka Koupala a Ivo Berouna. Musím připomenout jejich činnost při hledání a dokumentování všemožných výrobních vad vzniklých při tisku známek.
Též nezapomenu na způsob, jakým líčil Libor Krejčík svoje zážitky z pořádání světové výstavy v Praze, kde se natolik sblížil s bývalým předsedou FIP Ladislavem Dvořáčkem, že panu Krejčíkovi dokonce nabídl tykání.
Nemálo jsem se tehdy dozvěděl ze zákulisí pořádání výstav a musel ocenit, jak náročná je tato práce bez jakéhokoliv finančního ocenění.
Bližší vzpomínka na pana Libora Krejčíka je ve Zpravodaji 3-4/2013 pro členy Společnosti sběratelů československých známek od pana Jaroslava Konečného.

Autor: Redakce | 22. 12. 2013

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223