Objevily se Padělané americké známky z roku 2014

Dne 3. března 2014 vydala poštovní služba Spojených států 46 C známku znázorňující vlajku a pár ohňostrojů v pozadí. Tyto litografické známky byly vytištěné Banknote Corporation pro Sennett Security Products. Robert Thompson, odborník na americké desková čísla a prezident klubu sběratelů známek s deskovými čísly, koncem července 2016 našel 100 padělaných archů těchto známek. Stejně jako skutečné známky byly falešné známky vytištěny ofsetovou litografií, nepřímou metodou tisku snadno citlivou na padělání, protože technologie je snadno cenově dostupná. To, že se objevila padělaná známka, by nemělo být překvapením. Aktivní dodavatelský řetězec, který působí v Číně nebo Taiwanu (nebo obojí, možná), dodává falešné americké známky do země minimálně posledních deset let. Na první pohled vypadá falešná známka téměř totožná. Bližší kontrola však odhaluje klíčové vlastnosti, které umožňují sběrateli rozlišit falešné známky od známek pravých.
1. Falzifikát je tištěn na papíře, který vykazuje modravou záři (viděno nejlépe v bílých pruzích a v nápisu "USA" a "FOREVER") pod ultrafialovým světlem s krátkovlnnou vlnou. Originál je vytištěn na označeném papíru, který vykazuje podsvětlené žluté záře pod ultrafialovým zářením.
2. Falzifikát zobrazuje v ohňostroji nad vlajkovou tyčí pod lupou nezřetelný "USPS". "USPS" je jasné na pravé známce.
3. Pruhy vlajky na padělané známce, nemají rovnoměrnou tloušťku. Original má pruhy rovnoměrné tloušťky.
4. Nápisy na padělaných známkách mají tlustá písmena nebo čísla. Pravé známky mají tenké písmo.
5. "O" v nápisu FOREVER na padělané známce je široké. Na pravé známce je "O" úzké.
6. Falzifikát zobrazuje v tisku velkou litografickou strukturu bodů; nejvíce v pruzích vlajky a v popředí ohňostroje. Bodová struktura originálního tisku je mnohem jemnější, což přináší jasný a ostrý obraz známky.

Tyto známky se často objevují na eBay a Amazon.com, kde mnoho prodejců nabízí velké množství známek. Prodejce amerických známek, který poskytl fotky padělaných a originálních známek, oznámil že jeden z jeho zákazníků koupil v loňském lednu roli falešných známek na eBay. Při pozorování na eBay je nejvíce padělků známek od prodejců z Kalifornie.

"Místní inspektor se o tuto záležitost zajímal, ale poté, co to předal inspektorům v Kalifornii na další akce, se zdá, že se o tom vůbec nic nepodařilo zjistit. Někteří prodejci, kteří byly nahlášeni, jsou stále aktivní. Mnoho z těchto padělků pochází z Kalifornie. Nicméně pravomoci, které jsou v poštovních službách a poštovních inspekcích, [U.S. Postal Inspection Service] nemají čas ani tendenci hlouběji pátrat. Vyšetřování temného původů těchto padělků naznačuje, že problém je větší, než se původně předpokládalo.

Objevily se Padělané americké známky z roku 2014

Objevily se Padělané americké známky z roku 2014


Zdroj informací a obrázků: https://www.linns.com/news/us-stamps-postal-history/2017/february/counterfeit-united-states-flag-and-fireworks-coil-stamps.html

Autor: Viktor Braun | 10. 4. 2018

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223