Nový druh papíru u Pofis č. 1570 - zajíc polní?

Na portálu Sberatel.com, magazínu Infofila.cz a ve zpravodaji SSČSZ zveřejňuji svou otázku ohledně odlišného papíru u známky Pofis číslo 1570.

Jedná se o známku, která zobrazuje zajíce polního z emise Lovná zveř. Tato známka je z této emise mimořádná a populární již díky tomu, že je známá ve dvou typech. První typ s chybným názvem Lepus europaens a II. typ poměrně vzácnější s Lepus europaeus.

Setkal se někdo ze čtenářů v literatuře nebo ve sbírkách s výrazným rozdílem papíru u této známky? Známka při levé straně má bělejší papír a pod UV se chová jako papír oz. Běžný žlutý papír zobrazený na pravé straně obrázku zveřejňujeme k porovnání. Obrázek papíru je upravený v programu Photoshop, aby byl rozdíl v papíru zvýrazněn. Dále zveřejňujeme obě známky pod UV lampou, které jsou foceny ve tmě a bez blesku, aby bylo zdůrazněno, jak je známka zjasněná.

Nový druh papíru u Pofis č. 1570 - zajíc polní?

Nový druh papíru u Pofis č. 1570 - zajíc polní?

Jedná se pravděpodobně o zajímavý objev po 44 letech! Na čtenářích je vyjádření k tomuto nálezu. Prozkoumejte Vaše sbírky a zjistěte, zda je to ojedinělý případ použití tohoto papíru nebo se objeví další kousky. Vyobrazená známka s odlišným papírem je vzácnějšího druhého typu.

Autor: Zdeněk Jindra | 20. 4. 2010

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223