František Drtikol (3. 3. 1883 – 13. 1. 1961) byl uznávaný český fotograf, který se příležitostně věnoval i grafice. Mezi jeho nejznámější díla patří portréty a akty ve stylu pozdní secese.
Portrét neurologa, psychiatra a sérologa prof. MUDr. Jana Janského, který se ve svém výzkumu zaměřil hlavně na souvislost srážení krve a duševních chorob.
Symbol Velikonoc v podobě skořápky, ve které se ukrývá kuřátko, jež si na ní barvami samo maluje velikonoční vzory. Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem
Pohled na lesní zámek Kozel z nedalekého kopečku. Pro inspiraci se autorka vypravila přímo na místo, kde hledala nejvhodnější pohled na zámek a též zajímavé detaily zámku.
Portrét režiséra Zdeňka Podskalského. Autor čerpal inspiraci ze všech dostupných zdrojů tak, aby o zadaném námětu věděl co nejvíce, a mohl následně vybírat ve své hlavě z různých inspirací
Portrét Mikuláše Koperníka v renesančním průhledu s noční oblohou, na které je slunce se čtyřmi drahami obíhajícími planetu. V pozadí vystupují hřbety jeho vědeckých spisů.
Portrét Vladimíra Suchánka, který je doplněn drobnou kresbou Harlekýna v typickém klobouku a se škraboškou na obličeji, detailem Suchánkovy litografie Zamilovaný Harlekýn, 1978.
Jaroslav Panuška byl český malíř krajin a strašidelných pohádkových výjevů. Narodil se 3. 3. 1872 v Hořovicích. V roce 1889 byl přijat na Malířskou akademii v Praze
Novější články Starší články