Novinka: Český sběratel 1/2005 – časopis pro filatelisty a filokartisty

K významné příležitosti Evropské výstavy Brno 2005 začal vycházet nový časopis určený především sběratelům poštovních známek a pohlednic. První recenzi Vám rádi přinášíme.

Časopis má 36 černobílých stran A5 a vychází 6x do roka. Jeho předplatné na rok 2005 je 300,- Kč. Více se dozvíte i na této stránce, kde si ho můžete i objednat do svých schránek.

Co se týče filatelie, je v čísle nejrozsáhlejším tématem Brno 2005. Tuto výstavu dopodrobna rozpitvává Jaroslav Punčochář v příspěvku Brno 2005 je za dveřmi. Redakčních článků a informací je v čísle mnoho, můžu předložit především tyto: Společnost pro odbornou literaturu SČF, Výstavní program Poštovního muzea – r. 2005 – 1. pololetí, Zajímavé přednášky, Novinka CD-ROM WP 2005 – Protektorát ČaM, rubrika Navštívenka, Knížky Františka Hrbka a Mladý sběratel.

Rozsáhlejší články jsou především od Petera Závackého Martin Činovský – francúzky rytier. Aktuální rozhovor s vedoucím veletrhu Sběratel PhDr. Jindřichem Jiráskem. Zajímavý je příspěvek Jaroslava Tomandla Chorvatská známka se vztahem k Čechům a Slovákům. Jak na data tisku? od Pavla Lukavského a od stejného autora do detailu propracované rubriky Novinky ČR a to známky Tradice české známkové tvorby a Osud kresby Petra Ginze.

Neschází Zhodnocení výstavy SCOUTPHILEX 2004 od Ivana Vápenky. Další zajímavost od J. Tomandla Dlouhá adresa a razítka a zamyšlení Zapomenutá výročí od L. Kunce.

Ale i filokartie má obsáhlý obsah. Jsou to především hezké a vysoce odborné články Františka Gregora – Vizitky - obrazové pohlednice a Letecké pohlednice z Třebíče od Miroslava Malouška. Co do zajímavosti jsou stejně hezké články J. Tomandla Vojenské osobnosti starého mocnářství na fotopohlednicích a Analogické pohlednice-Maximumkarty. Informační je i rozhovor Honzy Vávry Sedm otázek pro Romana Karpaše. Doufám, že si nový časopis své čtenáře najde a bude stejně čtený jako ostatní naše projekty.

Novinka: Český sběratel 1/2005 – časopis pro filatelisty a filokartisty


Autor: Zdeněk Jindra | 3. 2. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223