Nové vydání knihy: Sbírání – tvorba – vystavování (Sammeln - Gestalten - Ausstellen) v Německu

Co všechno patří do sbírky známek? Jak si mohu vytvořit svoji sbírku známek? Co musím udělat, abych svůj exponát mohl vystavit na nějaké výstavě? – Na všechny tyto otázky dává odpověď nově vydaná publikace německé komise mládeže (Deutschen Philatelisten-Jugend e.V.).

Mladí sběratelé, vedoucí kroužků mládeže a každý, kdo se zajímá o sbírání známek, najde na 60 stranách s mnoha barevnými obrázky užitečné podněty pro vlastní sbírku. Axel Brockmann a Adina Hinnebergová uvádějí ve filatelistické části publikace mnoho praktických tipů a rad. Heiner Schrop popisuje rozsáhle použití počítače při budování sbírky.

Poslední vydání této brožury vyšlo před více než 20 lety. Jejím autorem tehdy byl Heinz-Otto Vervoort, dlouholetý předseda německé komise mládeže. Tehdy se sbírky známek popisovaly ještě pomocí šablony a psacího stroje. Nové vydání knihy přináší informace o změnách ve sbírání, při tvorbě exponátů a popisuje nově používané pomůcky, především počítače. Tato publikace může přinést nový zájem o sbírání známek mezi mladými německými filatelisty a nadchnout mladé vystavovatele pro účast na výstavách.

Nové vydání knihy: Sbírání – tvorba – vystavování (Sammeln - Gestalten - Ausstellen) v Německu


Publikaci je možno objednat za cenu 5 Euro (včetně poštovného) na adrese: Verlag Junge Sammler, Postfach 13 53, 52503 Geilenkirchen, Deutschland.

Axel Brockmann - (překlad ZT)

Autor: Zdeněk Töpfer | 27. 12. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223