Nejnovější zprávy z příprav veletrhu Sběratel

Ministryně školství převzala záštitu nad veletrhem

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy České republiky PhDr Miroslava Kopicová převzala záštitu nad mezinárodním veletrhem Sběratel. Ve svém dopise z 30.června 2009 oceňuje, že pořadatelé umožňují mládeži do 18 let bezplatný vstup, protože je přesvědčena, že sběratelství učí mj. rozvíjení trpělivosti, píle a soustředění. Přináší také hluboké uspokojení z dalších poznatků získaných o příslušném oboru a umožňuje navázání nových přátelství. Společensky užitečného sběratelství, píše paní ministryně, je nutné si vážit a rozvíjet je ve vzdělávacím procesu ve školách i ve školských zařízeních. Veletrh se koná od 3. do 5.září 2009 na výstavišti PVA v Praze 9 –Letňanech.

Soutěž o nejhezčí medaili roku 2008

V sobotu 5.září ve 12 hodin budou na veletrhu Sběratel slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže o nejlepší českou medaili v roce 2008. Ještě teď můžete dát svůj hlas oblíbené medaili na webové stránce www.medaile-roku.cz . Hlasovat můžete pouze jednou za 24 hodin. Můžete rovněž poslat esemesku. Výtěžek ze zpoplatněných SMS daruje pořadatel soutěže – časopis Mince & Bankovky – občanskému sdružení na pomoc dětem s poruchami tvorby krve. Jedna SMS stojí 9 Kč.

Pivní kalendáříky z Ruska a pohlednice z Číny k veletrhu

Věrní vystavovatelé – Yevgeniy Nikiforov ze St.Petersburgu a Xu Wei ze Suzhou City přivezou letos na veletrh překvapení pro ty, kteří sbírají bohemika – tedy zahraniční sběratelské předměty s českou tématikou. Nikiforov bude mít na svém stánku speciální kalendáříky na roky 2009 a 2010, přičemž celá sada obsahuje 21 kapesních kalendáříků, na jejichž lícní straně jsou pivní etikety. Xu Wei, který je znám především jako dealer telefonních karet, přiváží do Prahy speciální pohlednici k letošnímu veletrhu, která prošla poštou v Číně.

Premiéra Rumunské pošty v Praze

Šestnáctou poštovní správou, která se letos veletrhu zúčastní, je Rumunská pošta reprezentovaná společností Romfilatelia. Na veletrhu Sběratel bude vystavovat a prodávat poprvé. Žádným nováčkem na pražské akci není Rakouská pošta, která je v poslední době známa mezi filatelisty především netradičně pojatými poštovními známkami. Netýká se to jen celebrit jakou byl například v roce 2004 Arnold Schwarzenegger, ale také neobvyklých materiálů. Na svém stánku budou mít Rakušané určitě známky potažené zlatou fólií, posypané krystaly firmy Swarovski či vytištěné na textilu.

Výstavka ambigramů

Známý tvůrce československých a později českých poštovních známek výtvarník Oldřich Pošmurný seznámí na letošním veletrhu veřejnost se svým velkým koníčkem – tvorbou ambigramů. Ambigram je slovo, které se čte stejně i po otočení hlavou dolů, čili o 180 stupňů. Pošmurný je asi jediným grafikem v České republice, který se touto tvorbou zabývá. Na veletrhu vystaví několik desítek ambigramů. A navíc: kdo si zakoupí vstupenku, která bude sloužit i jako dopisnice, bude mít ambigram veletrhu Sběratel přímo na ní.

Detailní informace o veletrhu Sběratel

včetně stále aktualizovaného seznamu vystavovatelů najdete na webu http://www.sberatel.info. V české verzi webu si můžete každé pondělí přečíst nový článek v rubrice Svět sběratelů.

Autor: Jindřich Jirásek | 11. 7. 2009

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223