Nejnovější zprávy z příprav veletrhu Sběratel

Datum vydání: 20. 4. 2003


Vystavovatelé nabírají tempo

Přestože je Sběratel až za pět měsíců, evidují pořadatelé již přihlášky z 22 zemí. Mimo jiné se už poštou, faxem či emailem přihlásili Schaubek Verlag z Německa, John Barefoot z Anglie, Oleg Brovko z Lotyšska, poštovní správa Bosny a Hercegoviny, čeští vystavovatelé Filatelie Braník, Filatelie Řipská, Elektris Holna, Ladislav Ovsík, Bohdan Sekowski, dr.I.Rubík a řada dalších.

K 17.dubnu již byly závazně přihlášeny následující poštovní správy: Alandské ostrovy*, Angola, Argentina*, Austrálie, Bosna a Hercegovina*, Česká republika*, Čínská lidová republika*, Dánsko* , Faerské ostrovy* ,Fiji, Finsko*, Gibraltar, Grónsko*, Guernsey, Guinea-Bissau, Irsko, Island*, Isle of Man, Korejská lidově demokratická republika* , Norfolk, Norsko* , Nový Zéland, Organizace spojených národů* , Papua Nová Guinea, Pitcairn, Portugalsko*, Tonga, Tuvalu a Vanuatu (*= přímá účast, ostatní přes agentury)

Personalizované známky na stánku České pošty

Na veletrhu Sběratel bude Česká pošta prodávat nejširší veřejnosti poštovní známky, které zde bude zároveň opatřovat přítiskem, tedy libovolnou fotografií, textem či kresbou (tzv. personalizované známky). Nová emise výplatních poštovních známek s názvem Růže nad Prahou (6,40 Kč) s kuponem pro přítisky byla vydána koncem března a poprvé je představena na výstavě Ostropa. Emise je tištěna na tiskových listech, které obsahují 9 známek a 9 nepotištěných kuponů. Jeden tiskový list může obsahovat pouze jeden námět přítisku. Za tiskový list zaplatí zákazník orientačně 150 Kč.

Čínská pošta s námětovými známkami

Filatelistická organizace pošty Čínské lidové republiky China National Philatelic Corporation se vrací po dvou letech opět na Sběratele. V roce 2001 měla velký úspěch především s námětovými známkami. A nebude tomu jistě jinak ani letos.

Portugalsko poprvé v České republice

Na letošním veletrhu se poprvé v České republice představí portugalská pošta CTT Correios de Portugal. V samostatné expozici bude nabízet zajímavý filatelistický materiál, který není běžně dostupný. Jak nás informovala paní Graciete Concalves, která má náš veletrh na starosti, Portugalsko letos vzpomíná150 let od vydání první poštovní známky a oslavy probíhají po čtyři měsíce od července do října. V druhé polovině září se v Lisabonu koná výstava Lubrapex. Navíc se portugalská pošta již připravuje na Evropský šampionát v kopané, který se v roce 2004 uskuteční právě v Portugalsku.

Nová pohlednice

Organizátor veletrhu vydal k letošnímu Sběrateli pohlednici v nákladu 1.500 kusů. Na přední straně je montáž pohledu na Průmyslový palác výstaviště (kde se koná veletrh Sběratel) z konce 19.století a fotografie z loňského Sběratele. Na zadní straně kromě základních informací o letošní akci si může odesilatel doplnit, kdy bude na veletrhu a odeslat ji svým partnerům. Na vyžádání bude organizátor pohlednici v omezeném množství posílat vystavovatelům jako propagační předmět pro jejich zákazníky.

Premiéra argentinské pošty

Na veletrhu bude mít letos premiéru Pošta Argentiny. V samostatné expozici bude nabízet poštovní známky a aršíky z posledních let. Argentinské známky jsou ve světě velmi oblíbené, neboť tématicky zahrnují řadu oblastí včetně Antarktidy. Ročně vydává argentinská pošta kolem 50 známek většinou v poměrně nízkých nákladech. První skutečně argentinská známka byla vydána 28.dubna 1858, tedy před 145 lety. Před ní se v Argentině používaly známky zahraničních pošt působících na jejím území.

Briefmarken Spiegel na veletrhu

Jeden z největších časopisů v německy hovořících zemích pro filatelisty, měsíčník Briefmarkenspiegel z vydavatelského domu PZM Philapress Zeitschriften und Medien GmbH & Co.KG v Göttingenu bude mít letos samostatný stánek na Sběrateli. Časopis, založený v roce 1961, vychází v nákladu přes 42 tisíc výtisků. Philapress rovněž vydává časopis Briefmarken Post. Časopis Briefmarken Spiegel se chtěl na veletrhu představit již v loňském roce, avšak zaslanou paletu s výtisky vzala na pražském Výstavišti povodeň.

Je již známo datum Sběratele v roce 2004

Organizátoři již v předstihu oznámili datum konání dalšího – již sedmého ročníku veletrhu. Sběratel se bude konat opět na Výstavišti v Praze 7 - Holešovicích ve dnech 24. - 26. 9. 2004.


Autor: Redakce
infofila@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz