Nechte si ocenit své poklady na veletrhu Sběratel!

Možnost nechat si zdarma ocenit známky, mince nebo telefonní karty nabídne i letos veletrh Sběratel, největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Veletrh proběhne od 2. do 4. září na pražském výstavišti v Letňanech, ženy a děti mají vstup zdarma.

Na akci, které se letos účastní přes 240 vystavovatelů z celého světa, míří doplnit své sbírky sběratelé poštovních známek, mincí, minerálů, telefonních karet, pohlednic a dalšího sběratelství. Veletrh ale není zajímavý jen pro sběratele. Mnoho návštěvníků chce v nejisté době uložit své úspory do nákupu mincí, medailí nebo investičního zlata, jehož hodnota stále stoupá. Vedle filatelie a numismatiky mají na veletrhu výrazné zastoupení také drahé kameny a šperky, které lze koupit přímo od výrobců a prodejců výrazně levněji než v kamenných obchodech. Stále více lidí také zajímá sbírání historických pohlednic. Část návštěvníků naopak mince, známky nebo telefonní karty na veletrh nosí – mohou si je totiž nechat nezávisle ocenit u poradenské služby na stánku Svazu filatelistů a České numismatické společnosti nebo je rovnou prodat některému z vystavovatelů.

Řadu zajímavostí přichystala letos pro návštěvníky veletrhu Česká pošta,. Vedle možnosti nechat si vyrobit přítiskovou známku s vlastním motivem, představí na Sběrateli novou známku se Čtyřlístkem a v pátek od tří hodin proběhne velká autogramiáda tvůrce Fifinky, Myšpulína, Pindi a Bobíka kreslíře Jaroslava Němečka. K vidění bude ale také celá řada dalších zajímavostí – největší a nejmenší akcie na světě ze sbírek Muzea cenných papírů, výstava flora a fauna na sýrových etiketách nebo raritní expozice „pytlíků proti nevolnosti“ aerolinek z celého světa (pamatujete na slavnou scénku s Mr. Beanem v letadle?).
A pokud by se vám vaše poklady na veletrhu prodat nepodařilo, nezoufejte, na stánku numismatika Mojmíra Černého můžete platit různými platnými stejně jako již neplatnými měnami světa. Kompletní program veletrhu najdete na stránkách www.sberatel.info.

Nechte si ocenit své poklady na veletrhu Sběratel!


Autor: Jindřich Jirásek | 31. 8. 2010

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223