Ne, nekradou se pouze známky!

Před pár dny jsem na webu narazil, na pro mne novou českou filatelistickou stránku "Můj sběratelský deniček", http://sberatelsky.denicek.eu/info

Zde se dozvíme, že: "Jedná se o soukromou stránku - jsem amatérský sběratel poštovních známek. Věřím, že bude tato stránka příjemným přispěním pro další sběratele a nadšence a snad i pomůže k rozšíření našich sbírek"

Což ale pro mne osobně bylo méně "příjemným zjištěním", byl objev krádeže, či půjčky z mé site! Kliknutím si sceny zvětšíme a zde konstatujeme, že pan "amatérský sběratel poštovních známek" si bez jakéhokoliv povolení dovolil použít informace o znaleckých značkách z mé site.

Ne, nekradou se pouze známky!

Ne, nekradou se pouze známky!

Navíce si pan "amatérský sběratel poštovních známek" dovolil z mé site použít informaci "Přehled znalců v oboru filatelie"! (pod Menu - Info)

Jak jednoduše si vytvořil informační site okopírováním informací ze site www.phstamps.com!
Snad ani vteřinu pan "amatérský sběratel poštovních známek" nepřemýšlel nad tim, že krade informace ze site, která je dole na každé stránce značena: Copyright © Peter Hoffmann 2001 - 2012. Snad ani vteřinu pan "amatérský sběratel poštovních známek" nepomýšlel nad tim, že krade informace, které zabrali již skoro 15 let práce! Informace dané dohromady pomocí mnoha filetelistů a obchodníků z ČR, Slovenska, USA, Německa, Finska atd!

Navíc, po chvilce brouzdání po stránce pana "amatérského sběratele poštovních známek" jsem konstatoval, že si nejenom dovolil půjčit informace z mé site, ale i z jiných! Například, článek: "Způsoby přepravy poštovních zásilek" je převzatý ze site http://www.informace-scf.cz/index

Další článek, E-KATALOG CELISTVOSTÍ ČESKOSLOVENSKO 1918 - 1939, je převzat z http://www.japhila.cz/

Tak tedy, když se krade, tak ať se krade ve velkém! Předpokládám, že při bližší kontrole ostatního materiálu na stránce "amatérského sběratele poštovních známek" jistě objevíme další informace půjčené z jiných web stránek.

Obrátil jsem se na pana "amatérského sběratele poštovních známek" mailem i příspevkem na jeho site: Diskuze o těchto stránkách ale dodnes mi pan "amatérský sběratel poštovních známek" neodpověděl! Zajímavé by bylo se dozvědět kdo tento pan "amatérský sběratel poštovních známek" je, proč to jen tak bez povolení bere, proč se dosud neozval a proč doposud můj materiál ze své site neodstranil! Ví někdo ze čtenářů kdo to je? Prosím dejte mi vědet, či napište pár řádků na mé Diskusní fórum.

Takto filatelii nerozšíříme, pouze zhnusíme! Předpokládám, že časem nakradené informace ze své site odstraní a že ji časem vyplní vlasními příspěvky "pak bude tato stránka příjemným přispěním pro další sběratele a nadšence". Prozatim se pouze dá konstatovat, že pěkný sběratel to je. Vysbíral snad celý český a světový filatelistický Internet :-(

Autor: Peter Hoffmann | 18. 4. 2012

Komentáře

Podpora

Vlastník domény

"Amatersky zberatel"

Omluva

Panu Hoffmanovi

Stránky

Co dodat

Odkaz

Zakončení!

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223