Národní výstava poštovních známek Hradec Králové 2007

Rok před PRAGOU 2008 mají sběratelé poslední možnost získat v Hradci kvalifikaci, která jim tam umožní vystavovat. Vypsány budou všechny klasické soutěžní třídy včetně literatury i třídy nové – experimentální.

Svaz českých filatelistů pověřil přípravou této výstavy hradecké filatelisty. Je pro to závažný důvod. V tomto roce budou totiž hradečtí vzpomínat na obdobnou výstavu, kterou jejich otcové či dědové připravili již v roce 1922. Byla to prvá výstava, nejenom v nově vzniklé republice, ale první česká výstava uspořádaná na historickém území koruny České.

Ti mezi sebou zvolili přípravný výbor a ten již zahájil práci. Přiznivá byla odezva vedení České pošty, která přislíbila zajistit mnoho zajímavých materiálů. Výbor oslovil primátora města, hejtmana Královehradeckého kraje. Úspěšně bylo završeno jednání s ředitelstvím muzea, takže výstava se bude konat ve stejných prostorách jako před těmi 85 léty. Tady musím vystavovatelé ujistit, že bezpečnostní podmínky jsou prvotřídní a světelná klíma je pro jejich exponáty příznivé.

Národní výstava poštovních známek Hradec Králové 2007

Kdo může vyhledá si informace na internetové adrese www.filateliste.unas.cz. Adresa organizačního výboru výstavy je „Národní výstava poštovních známek Hradec Králové 2007, 501 01 Hradec Králové 2“. Přihlášky budou přijímány do 30. 11. 2006. Pište správné směrovací číslo.

Nejenom město Hradec Králové, ale celý východočeský kraj nabízí mnoho zajímavých příležitostí. Přivezte tedy do Hradce celou rodinu. Zatím co vy budete prohlížet na výstavě exponáty, oni si jistě naleznou zábavu podle svého zájmu. Výstavní výbor jim rád poradí…

Poznámka redakce: Děkujeme hradeckým filatelistům za poskytnuté informace. Prosíme organizátory této výstavy a zároveň autory www stránek filateliste.unas.cz, aby se nám ozvali na redakční email infofila@infofila.cz

Autor: Redakce | 14. 4. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223