Národní kolo 33. ročníku filatelistické olympiády - Jihlava 10. června 2006

V sobotu 10. června 2006 proběhlo v rámci setkání mladých filatelistů v Jihlavě národní kolo 33. ročníku filatelistické olympiády. Tématem byl tentokrát sport se zaměřením na olympijské hnutí.

Mladí filatelisté se shromáždili společně se svými vedoucími v budově základní školy Dřevěnomlýnská v Jihlavě. Po krátkém úvodu Martina Tůmy vypukla v devět hodin soutěž ve všech čtyřech kategoriích. Celkem z kroužkových kol postoupilo 24 soutěžících včetně dvou náhradníků, kteří byli rozděleni do dvou tříd. Třetí třída sloužila vedoucím a hodnotící komisi.

Olympiáda začala vypracováním filatelistického testu, který se skládal z 15 odborných a 5 námětových otázek. Pro letošní ročník byl test připraven v pozměněné formě, která měla dětem zpříjemnit plnění jednotlivých úkolů. Mimo to, že test obsahoval obrázky i originály známek a dalších filatelistických objektů, byly v testu i praktické úkoly spojené s prací se zoubkoměrem, nůžkami, lepidlem i pastelkami. Pro řadu mladých filatelistů byla ale nová forma testu náročná a ne všichni se s ním vypořádali se ctí.

Po vypracování testů následovala tvorba albových listů. I v těch byla tentokrát novinka, protože soutěžící mohli použít všechny doma připravené pomůcky. Během práce došlo i na občerstvení, které po vysilující práci přišlo vhod, i když ho neroznášely krásné servírky.

V průběhu necelých tří hodin byli všichni hotovi a jury dokončila hodnocení miniexponátů i vyhodnocení filatelistického testu. Výsledky byly ihned zpracovány a odvezeny do tiskárny, kde byly pro všechny soutěžící připraveny velice pěkné diplomy. Vlastní vyhodnocení výsledků soutěže proběhlo až po obědě, který se konal v menze vysoké školy. V půl čtvrté se všichni aktéři shromáždili v krásném prostředí zrekonstruovaného kostela hotelu Gustav Mahler a začalo postupné vyhodnocování. Jako první dostali z rukou předsedy Komise mládeže SČF Dr. Zdeňka Tőpfera ceny a diplomy všichni účastníci finále filatelistické olympiády. Protože se nevyhneme statistice, zde jsou vítězové jednotlivých kategorií.

Kategorie: Z –Sára Soukupová, ZČ – 72,5 bodu, A – Anna Zoufalá, JM – 78,5 bodu, B – Vojtěch Šalamoun, JM – 76 bodů, C – Petr Třeštík, VČ – 72 body Po vyhodnocení olympiády následovalo palmáre obou filatelistických výstav – národní i premiéry a vyhodnocení doprovodných soutěží. Mladí filatelisté za ně dostali řadu velmi hodnotných cen.

Národní kolo 33. ročníku filatelistické olympiády - Jihlava  10. června  2006

Národní kolo 33. ročníku filatelistické olympiády - Jihlava  10. června  2006

Národní kolo 33. ročníku filatelistické olympiády - Jihlava  10. června  2006


Autor: Václav Špatný | 24. 6. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223