Na okraj příspěvku - FDC to není...

Ne vždy se sejde tolik komentářů k příspěvku uveřejněném v našem webovém časopise INFOFILA, jako je tomu v případě provokujícího příspěvku „FDC to není. Co je to?“ uveřejněném 12.1.2010. To je asi ta nejlepší cesta, jak se učit správnému použití filatelistického materiálu v tematickém exponátu. Dík patří všem, kteří svými komentáři přispěli k objasnění problému, zejména pak odborníkům pod značkou „dejvy“ a „neznámý“.

Myslím si totiž, že zejména FDC představují nejběžněji se vyskytující skupinu neznámkového filatelistického materiálu, který se vedle poštovních známek námětářům nabízí, a proto naši noví sběratelé s ambicemi vytvořit tematický exponát, by měli znát jednoznačný výklad k možnostem jejich tematického využití. Z tohoto důvodu si dovoluji citovat z došlých komentářů to, pro nás námětáře, nejdůležitější:

„...kresebnou výzdobu FDC lze v exponátu použít tehdy a jen tehdy, pokud je řádně vydána (myslí se tím FDC jako takové) poštovní správou a nelze-li dokladovanou tematickou skutečnost doložit vhodnějším materiálem.“

Doufám, že i některý příští příspěvek, provokující k jeho odbornému posouzení či oponentuře bude mít obdobnou odezvu.

Autor: Jaroslav Tomandl | 19. 1. 2010

Komentáře

jen upřesnění

Přidat komentářZobrazit komentáře

Související články