Multimediální katalog Světa na DVD v budoucnosti?

Dokážete si představit tištěné vydání katalogu Světa s barevným vyobrazením všech známek? Já osobně ne, ale znám lepší řešení.

Nejenže by to technicky bylo již nemožné, ale finančně by to byl katalog pro zájemce za několik tisíc. Sice by šlo udělat několik vydání a svazků jako to třeba dělá úspěšně Michel, ale i tak bývají katalogy tlusté a obsahují tisíce stránek a hledání v nich je už opravdu složité a většinou nepřehledné. Sice málokdo potřebuje katalog celého Světa, ale proč tento cíl nepřekonat a zájemcům nepředložit.

Je to sice otázka vzdálené budoucnosti a to opravdu hodně vzdálené, protože za tímto velegigantickým mým snem se skrývá nespočet hodin práce. Možná že mnoho našich čtenářů již slyšelo o námi propagované značce World Philately, což je multimediální katalog poštovních známek. Na adrese www.worldphilately.com naleznete oficiální infostránky. Zatím jsme si dali menší cíl. Vytvořit katalog známek na CD a to ČR a SR.

Přemýšlíme o verzi PDF nebo HTML. Obě mají své výhody a nevýhody. Prosíme o Vaše názory. Do budoucnosti bychom chtěli přinést i katalog ostatních známek platných na našem území. Jak už jsem na začátku psal, mým největším snem je vytvořit katalog světa. Možná že se někdo nad tím pousměje a řekne si, že to je hloupost a je to jako sen o kompletní sbírce světa, ale já věřím, že jednou by se mi tento sen mohl splnit. Dokážu si lehce tento katalog představit na DVD mediu, které nabízí opravdu velké možnosti.

Na cestě za zrealizováním tohoto snu bude nejtěžší první krok. Sice už byl zčásti udělaný, ale k úspěchu je potřeba sehnat někoho, kdo by měl zájem se na tomto všem podílet finančně, protože moje možnosti nejsou stejně gigantické jako můj plán.

Takže máte-li zájem se na tomto projektu podílet a ze začátku začít na našem trhu s vydáním katalogu pro naše filatelisty, napište mi na email a věřím, že se budeme moci domluvit na spolupráci, která bude pro obě strany výhodná. Postupem času, až třeba vstoupíme do Evropské Unie, bychom mohli přinést i multimediální katalog Evropy v anglickém jazyce a to už by bylo mnohem zajímavější práce a k mému snu by se tak velkým krokem přiblížila. Prosím tedy zájemce, kteří by do tohoto plánu chtěli investovat, určitě napište. Co může dodat naše strana? Především vytvoření tohoto katalogu a také velkou reklamní kampaň na on-line magazínu Infofila, což by určitě bylo výborně cílené na zájemce, kteří mají přístup k počítači.

Autor: Zdeněk Jindra | 17. 4. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223