Moje oblíbená kniha o celistvostech

K některým titulům filatelistické literatury se často vracíme. Jsou to zejména katalogy, monografie, příručky, či odborné články filatelistických časopisů, se kterými pracujeme souběžně se sbírkou. Jsou však i knihy, které nám sice takové informace, a v takové odborné míře neposkytují, ale přesto se k nim rádi vracíme. Chci se zde přiznat k jedné takové knize, která mně – filatelistu – doprovází již mnoho let.

Je to kniha vydaná v roce 1985 ve východoněmeckém nakladatelství Urania (tedy z doby, kdy jsme tady měli poskrovnu zahraniční literatury mimo východní blok).
Kniha poutavým způsobem pojednává o jednotlivých druzích celistvostí. Nejsou to jen strohé definice. Ke každému druhu celistvosti je vhodně zvolené vyobrazení, tedy názornost čtenáři pomáhá správně pochopit, o jaký druh celistvosti se jedná a proč. Pomáhá přiřadit tuto celistvost k odborné terminologii.

Zpočátku jsem knihu považoval za určitý druh reprezentativní publikace o celistvostech jako předmětu filatelistického sběratelského zájmu. Později, když jsem se ke knize vracel, jsem zjistil, že její vypovídací schopnost je větší.
Kniha se občas objevuje v nabídce internetových aukcí.

Moje oblíbená kniha o celistvostech


Autor: Jaroslav Tomandl | 13. 12. 2013

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223