Modrý Štefánik

Jelikož mám k dispozici velké množství balíčkového zboží, již jsem objevil mnoho známek, o kterých by stálo za to napsat. Většina filatelistů utrácí za známky tisíce, aby si své sbírky doplnili. Já takové možnosti nemám, ale sbírku mám už poměrně velkou. Dokonce jsem do ní investoval tak malou částku, že ta investice by se mi dnes nejmíň desetkrát navrátila.

Nekupuji samozřejmě obyčejné balíčky, ale speciální, které obsahují třeba tisíc známek z ČSR I. Není to tak dlouho, co jsem na burze v Náchodě takovýto balíček známek zakoupil u mého oblíbeného obchodníka.

Tak jsem tak známky prohlížel a ze začátku jsem si říkal, jestli to nebyla zbytečná investice. Většinou běžné známky z ČSR I. Jenže jsem objevil jednu známku, která byla nějaká silnější než normálně. Zjistil jsem že na zadní straně je nějaká známka přilepená.

Lehce jsem ji odlepil ve vodě a co jsem nezjistil. Vyskočil jsem radostí nad objevením modrého Štefánika. Sice to byla známka s poškozeným lepem, ale cenově se mi koupený balíček navrátil a ještě jsem na tom vydělal, protože jsem známku prodal za skoro trojnásobek ceny balíčku. Toto je jen jeden z mnoha příkladů. Známek středně vzácných jsem objevil již hodně. Jak v balíčkovém zboží tak i ve skartu. Možná to je tím, že takového materiálu mám hodně a nebo je to i tím, že na takovéto hledání mám velké štěstí.

Co z toho plyne? Nepodceňujte balíčkové a drobné filatelistické zboží! Za pár kaček si můžete vybudovat úctyhodnou sbírku. Nalezenou známku již bohužel nevlastním, ale pro ukázku přikládám ilustrační obrázek.

Modrý Štefánik


Autor: Zdeněk Jindra | 9. 5. 2003

Komentáře

Modry stefanik

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223