Mladý sběratel 6/2005

Recenze na periodický časopis pro mladé filatelisty, vedoucí KMF, ale i pro ostatní mladé sběratele všech oborů. Šesté číslo tohoto roku je opět plné příspěvků a poprvé má i barevnou obálku.

František Hrbek zveřejnil pokračování svého seriálu Dva tucty glos k dějinám filatelie XIII. – Nejvzácnější známka světa a Obrázky z dějin poštovnictví IV. – Hliněné dopisy. Námětová filatelie od Jaroslava Tomandla je v deváté části a zmiňuje se o tom, Jak se vyvíjela námětová filatelie. Zdeněk Töpfer zveřejnil sadu článků Junge Sammler 4/2005, Soutěž o nejlepší elektronický exponát s tématem filatelistické olympiády a 33. ročník filatelistické olympiády pro školní rok 2005/2006.

V čísle jsou hned tři zajímavé rozhovory od Zdeňka Jindry. Rozhovor s mladým vystavovatelem Standou Horákem, Rozhovor s mladým vystavovatelem Vojtou Šalomounem a Rozhovor s Erikou Fasching. Jaromír Petřík navázal na seriál Romantika a tajemství známkových zemí s podtitulem Známkové země jako sběratelské zaměření. Pedagogika v práci krúžku mladých filatelistov od Ján Mičky je v druhém pokračování. Neschází vědomostní soutěže typu Znáte naše známky a Najdi 5 rozdílů.

V závěrečné desáté části je seriál Dušana Polanského Budujeme sbírku knih. I rubrika Filumenie je plná zajímavostí.

Máte-li o časopis Mladý sběratel zájem a chcete si ho na rok 2006 předplatit, neváhejte můžete tak učinit za pouhých 200,- Kč. Pište na email infofila@infofila.cz

Mladý sběratel 6/2005


Autor: Zdeněk Jindra | 23. 12. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223