Mladý sběratel 5/2005

Recenze na periodický časopis pro mladé filatelisty, vedoucí KMF, ale i pro ostatní mladé sběratele všech oborů. Páté číslo tohoto roku je opět plné příspěvků věnované především mládeži.

Dva tucty glos k dějinám filatelii od Františka Hrbka jsou již ve dvanácté časti a zabývájí se nyní tématem Mauritius POST OFFICE a POST PAID. Od stejného autora pokračují Obrázky z dějin poštovnictví a třetí díl má podtitul Pošta mezi pyramidami. Jaroslav Tomandl zveřejnil sedmou část Námětové filatelie a zmiňuje v ní o Námětové alchimii. Poté ještě zajímavý a poučný příspěvek Bitva tří císařů – Austerlitz 1805.

Pokračují vědomostní a postřehové soutěže Znáte známky Slovenska I. a Najdi 5 rozdílů na známkách Slovenska. Zdeněk Jindra se rozepsal v článcích Jules Verne: Podivuhodné cesty, Unikátní čtyřblok letecké známky USA s obráceným středem z r. 1918 prodaný za 2 700 000 dolarů, Londýn - olympijské město 2012 a Dva roky vydávání Mladého sběratele. Je časopis v ohrožení? Ján Mička zveřejnil 33. ročník Filatelistickej olympiády – Symboly Slovenska a první část Pedagogika v práci vedúceho krúžku mladých filatelistov. Peter Závacký se ptal na otázky v rozhovoru Jiří Winter – Neprakta – zberateĺ a karikaturista.

Co se týče ostatních sběratelských oborů Dušan Polanský zveřejnil již devátou část seriálu Budujeme sbírku knih. Pokračuje i rubrika FILUMENIE Martina Dohnala. Máte-li o časopis Mladý sběratel zájem a chcete si ho na rok 2006 předplatit, neváhejte, do 5. 12. 2005 tak můžete učinit za pouhých 200,- Kč. Pište na email infofila@infofila.cz

Mladý sběratel 5/2005


Autor: Zdeněk Jindra | 11. 11. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223