Mladý sběratel 5/2004

Páté číslo Mladého sběratele právě vychází a my Vám rádi v této recenzi představíme, jaké je po obsahové stránce.

V tomto čísle se představuje Jaroslav Tomandl. V šestém pokračování je příspěvek Dva tucty glos k dějinám filatelie od Františka Hrbka, tentokrát s podtitulkem Otec poštovní známky. Jaroslav Tomandl zveřejnil druhý díl článku Námětová filatelie – Rozdíl mezi námětem a tématem (aneb námět jako pramen mnoha témat). Z pera Zdeňka Jindry je příspěvek Smrt afghánských písařů. Redakce informuje v příspěvku Postage Stamp Mega Event 2004 o této výstavě. Stanislav Sýkora zajímavost Dopisovatelský kroužek mladých filatelistů Svitavy – Chlebovice a pod tím zamyšlení Zdeňka Jindry Dopisovatelské kroužky mladých filatelistů v ČR? Jaroslav Tomandl hezký a velmi zajímavý článek Československé námořní lodě.

Soutěž mladých filatelistů v Itálii od Salvatore Rizza - v českém překladu Lubora Kunce je uvedeno, jak se pracuje s mládeží v Itálii. Zdeněk Töpfer informuje v článcích Nový ročník Filatelistické olympiády a EKOLOGIE – 32. ročník filatelistické olympiády pro školní rok 2004/2005. Ve třetím pokračování je příspěvek Josefa Fronce Filatelistické pomůcky.

Zajímavý a rozsáhlý je rozhovor Zdeňka Jindry v článku Rozhovor s vedoucím KMF Blatná Václavem Špatným a Rozhovor s mladým vystavovatelem Jakubem Macounem. Drobné info redakce o nové známce ČR v článku Zavedení povinné školní docházky. V druhém pokračování je příspěvek Davida Schillera Tvorba albových listů pomocí počítače. Další redakční informace tentokrát v článku Brno 2005 se vrací k této výstavě. Bohatě ilustrovaný je příspěvek Krása českých známek věnovaných dětem od Zdeňka Jindry. V druhém pokračování je povídka od stejného autora Filatelistické povídky pro nejmenší II. – dětský sen. K pročtení stojí i rubrika Navštívenka. Třetí pokračování příspěvku Budujeme sbírku knih od Dušana Polanského. Od Romana Karpaše je informace o knížce Album starých pohlednic – České středohoří. V rubrice Filumenie jsou příspěvky od Martina Dohnala Hlavolam ze sirek II., Slovníček pojmů používaných na zápalkových nálepkách, Námětové sbírání – Koně. Nescházejí pravidelné rubriky, které se pomalu zavádějí, Drobná řádková inzerce a Čtenáři nám napsali.

Mladý sběratel 5/2004

Autor: Zdeněk Jindra | 14. 11. 2004

Komentáře

mladý sběratel 5/2004

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223