Mladý sběratel 4/2005

Recenze na periodický časopis pro mladé filatelisty, vedoucí KMF, ale i pro ostatní mladé sběratele všech oborů. Čtvrté číslo tohoto roku je opět po okraj plné informací.

Dva tucty glos k dějinám filatelie Františka Hrbka jsou již v jedenácté části a zmiňují se o první československé známce - Hradčany. Námětová filatelie Jaroslava Tomandla je v sedmé části a její podtitul zní: Jak zdokonalovat námětový exponát. V čísle jsou rozsáhlé rozhovory od Zdeňka Jindry. A to Rozhovor s mladým filatelistou Ondrou Málkem a Rozhovor s mladým vystavovatelem Michalem Musilem. Filatelistické pomůcky od Josefa Fronce jsou již v závěrečné osmé části. Pokračuje soutěž Znáte naše známky III.

Příspěvek Jaromíra Petříka je o Rekordních aukcích poštovních známek. Začínají povídkové příběhy pro nejmenší Jak šel eMSík poprvé do KMF. Zdeněk Jindra zveřejnil Známkové kuriozity ze světa - rakouská vyšívaná známka Plesnivec Alpský a Madagaskar. Začal vycházet i nový seriál Františka Hrbka Obrázky z dějin poštovnictví. První dvě části jsou v tomto čísle zveřejněny. Z pera Zdeňka Töpfera jsou velmi čtivé články Světový rok fyziky, Mladá Jihlava 2006 a Junge Sammler 3/2005. V čísle je i několik dalších drobných filatelistických článků.

Z dalšího sběratelského obsahu je zajímavý především seriál Dušana Polanského Budujeme sbírku knih, který je již v osmém pokračování. Rubrika Filumenie od Martina Dohnala obsahuje Světové unikáty ze sirek, Slovníček pojmů, Sběratelské setkání, Zápalkové nálepky Polska, Hlavolam ze sirek a Víte, že…

Mladý sběratel 4/2005


Autor: Zdeněk Jindra | 5. 9. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223