Mladý sběratel 3/2005

Recenze na periodický časopis pro mladé filatelisty, vedoucí KMF, ale i pro ostatní mladé sběratele všech oborů. Třetí číslo tohoto roku je opět po okraj nabité informacemi.

Úvodem je vyhlášení PETICE za vydání poštovní známky s příplatkem ve prospěch filatelistické mládeže. Následuje soutěž Znáte naše známky. František Hrbek zveřejnil desáté pokračování seriálu Dva tucty glos k dějinám filatelie s podtitulem Merkur – první novinová známka světa. Jaroslav Tomandl šesté pokračování Námětové filatelie, kde se tentokrát rozepisuje na téma Troufněme si na první exponát, aneb co říkají směrnice a jak jim vyhovět?

Zdeněk Töpfer zveřejnil řadu užitečných a zajímavých článků. Exponáty mládeže na výstavě Brno 2005, Seminář o mládežnické filatelii, Dětská pošta na výstavě Brno 2005, Nové trendy ve filatelii na výstavě Brno 2005, Junge Sammler 2/2005 a Belgica 2006.

Václav Špatný informuje v článku Národní finále filatelistické olympiády a předkládá příspěvek Objektivita a subjektivita v hodnocení exponátů (mladých filatelistů). Stanislav Sýkora se pochlubil s Úspěchy mladých filatelistů Východních Čech na výstavě BRNO 2005. Zajímavý je Rozhovor s vedoucím KMF Znojmo nejen o Evropské výstavě poštovních známek BRNO 2005 a Rozhovor s předsedou Komise mládeže ZSF Mgr. J. Mičkou od Z. Jindry. Ze slovenské mládežnické filatelie přichází ještě příspěvky Mladí filatelisti v Euroregióne Tatry, Súťaž FO mladých filatelistov Slovensko v zjednotenej Európe v Ivánke pri Dunaji a POPRADFILA 2006.

Filatelistické pomůcky Josefa Fronce jsou v sedmém pokračování. Poutavé články Jaromíra Petříka pokračují tentokrát s názvem Romantika a tajemství známkových zemí – Vzácné známkové země.

V sedmém pokračování je seriál Budujeme sbírku knih od Dušana Polanského. Rubrika Filumenie se zmiňuje o koni KINCESM a obsahuje Slovníček pojmů a Víte, že... Kromě jiného obsahu ještě tradiční Hlavolam ze sirek.

Mladý sběratel 3/2005


Autor: Zdeněk Jindra | 7. 7. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223