Mladý sběratel 2/2004

Druhé číslo Mladého sběratele právě vychází a my Vám rádi v této recenzi představíme, jaké je po obsahové stránce. Časopis se zaměřuje na mladé a začínající sběratele známek, pohlednic, mincí, zápalkových nálepek a i na jiné sběratelství.

Úvodem je představení vedoucího redaktora Zdeňka Jindry a Úvodní slovo redakce. Tentokrát časopis (zpravodaj) vychází s 32 stránkami jako poděkovaní těm, kteří si časopis předplatili. František Hrbek pokračuje v seriálu na pokračování Dva tucty glos k dějinám filatelie III. – První filatelisté. Zdeněk Töpfer informuje v článku Filatelistické olympiáda. Vladislav Beneš pokračuje v zamyšlení Co je filatelie II. Zdeněk Töpfer přispěl články Plenární schůze Komise mládeže SČF a 31. ročník filatelistické olympiády pro školní rok 2003/2004.

Redakce přispěla informací o výstavě Odkaz Tomáše Garrigua Masaryka ve sbírkách Poštovního muzea. Jindřich Jirásek informuje v příspěvku s názvem Přípravy letošního veletrhu Sběratel v plném proudu. Jaroslav Tomandl zveřejnil článek Něco na úvod k námětové filatelii, Zdeněk Jindra zamyšlení Kouzelný svět filatelie. Opět v čísle neschází pravidelná rubrika Nové poštovní známky ČR. Jako Zajímavost je Co znamená E na britských známkách?

Miroslav Ort přispěl příspěvkem R-nálepky. Jaroslav Tomandl Známková země – Pitcairnovy ostrovy a Námořní katastrofy. Petr Gunia článek na téma Oddělování známek a Zdeněk Jindra se zamýšlí celkově nad zpravodajem v článku Mladý sběratel. Dále je v novém čísle rubrika Navštívenka, Čtenáři nám napsali a Drobná řádková inzerce a Závěrečné slovo redakce.

Nově je dvoustránka věnována filumenii, což je sbírání zápalkových nálepek. Prvních příspěvků se ujal Martin Dohnal a přispěl příspěvkem Filumenie – sbírání zápalkových nálepek. Další dvoustrana je věnována mincím a Pavel Frouz pokračuje příspěvkem Uspořádání sbírky mincí II. Na konec je umístěna dvojstránka o filokartii, což je sbírání pohlednic a té se ujal Honza Vávra. Zveřejnil příspěvek Co je filokartie? a Základní slovníček filokartisty.

Věřím, že Vás všechny, kdo jste si zpravodaj předplatili, mile překvapí jeho bohatý obsah a těch 32 stránek si naplno užijte. Věřím, že získané informace naplno ve svých sbírkách zhodnotíte.

Mladý sběratel 2/2004


Autor: Zdeněk Jindra | 17. 3. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223