Mladý sběratel 1/2006

Datum vydání: 10. 3. 2006


Recenze na periodický časopis pro mladé filatelisty, vedoucí KMF, ale i pro ostatní mladé sběratele všech oborů. První číslo tohoto roku je opět plné příspěvků a soutěží.

Již v čtrnácté části je seriál Františka Hrbka Dva tucty glos k dějinám filatelie. Tentokrát s podtitulem Perly mezi známkami. Další seriál tohoto autora Obrázky z dějin poštovnictví je v páté části a seznamuje čtenáře s poštou pod Olympem. Námětová filatelie Jaroslava Tomandla v desáté části zodpovídá otázku Proč pečlivě vybírat známky do námětového exponátu?

Zajímavý je Rozhovor s vedoucím KMF Jihlava Martinem Tůmou a Rozhovor s členkou KMF Sárou Soukupovou. Poutavý článek o Sáře je i Cesta do Japonska. Zdeněk Töpfer informuje o novém vydání knihy: Sbírání – tvorba – vystavování v Německu. Stanislav Dušek zveřejnil – Mladí znojemští filatelisté v PTC Praha a. s. a Znojemští mladí filatelisté se letos nudit nebudou. Jiří Dvořák zajímavost Znalosti z filatelie lze uplatnit i při studiu na VŠ.

Zdeněk Töpfer otevřel novou rubriku Výročí na známkách a hned zveřejnil dva příspěvky ENIAC – 60. výročí a 130. výročí narození. Pedagogika v práci vedúceho krúžku mladých filatelistov od J. Míčky je ve třetí části. Zdeněk Töpfer informuje v článku Plenární schůze KM SČF. V čísle nescházejí drobné příspěvky, informace, soutěže pro děti a v poslední řádě i zamyšlení nad časopisem.Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz