Mladý sběratel 1/2004

Rád Vám představuji první číslo nového neperiodického a neziskového zpravodaje - časopisu Mladý sběratel. Časopis to je nejen pro mladé a začínající sběratele.

Jistě si každý mladý a začínající sběratel někdy posteskl, že již nevychází žádná literatura pro tyto sběratele. Je to tím, že jich je málo a tvrdí se, že den ode dne mizí, protože je odtahují jiné druhy zábavy než je právě sběratelství. Ať to jsou sběratelé poštovních známek, pohlednic, mincí či jiných sběratelsky stejně zajímavých oborů, vždy je tu stejný problém. Nevycházejí prakticky žádné časopisy nebo alespoň zpravodaje, které by těmto mladým nebo začínajícím sběratelům poskytovaly potřebné rady, které právě hledají.

Proto je tu již početná skupinka nadšenců, která přišla s nápadem (vydává na internetu časopisy jako Infofila.cz, Filokartie.com a provozuje portál Sběratel.com) začít vydávat i neziskový a neperiodický tištěný zpravodaj s názvem Mladý sběratel. První číslo je k dostání právě teď, čerstvě vytištěné jen pro Vás! Proto neváhejte a pokud máte zájem, můžete si ho objednat na emailu infofila@infofila.cz. Předplatné je stanoveno pouze na Kč 150,-- tak, aby pokrývalo jenom náklady na tisk a poštovné. Rád Vám prví číslo obsahově představuji.

Úvodem je slovo redakce a poté velmi zajímavý seriál na pokračování od Františka Hrbka Dva tucty glos k dějinám filatelie (I. část a II. část). Další příspěvek je od Vladislava Beneše s názvem Co je filatelie? a je to také článek na pokračování a je plný zajímavých zamyšlení. V pravidelné rubrice Nové poštovní známky ČR Vám představujeme nové známky, jak již název rubriky napovídá. V mém článku s názvem Internet patří mladým sběratelům se rozepisuji podrobně o našich internetových projektech a příště se jistě podíváme i na ostatní internetové stránky o sběratelství. Pavel Frouz zveřejnil první článek na pokračování Uspořádání sbírky mincí a Honza Vávra velmi pěkný a poučný článek Stručný přehled historie tisku pohlednic. Závěrem jsou rubriky Pozvánka na výstavy, Čtenáři nám napsali a Drobná řádková inzerce a úplně na konci čísla závěrečné řádky Redakce je tu jen pro Vás!

Doufáme jen, že toto číslo se Vám všem bude líbit a můžeme se těšit na setkání prostřednictvím dalšího čísla, které vychází koncem března.

Mladý sběratel 1/2004Autor: Zdeněk Jindra | 7. 2. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223