Mladá Jihlava 2006

V jihlavském hotelu Gustav Mahler probíhá od soboty 3. června do neděle 11. června výstava poštovních známek mladých filatelistů Mladá Jihlava 2006.

Výstava odráží současný stav naší mládežnické filatelie. Jsou tu k vidění prakticky všechny naše nejlepší exponáty mladých sběratelů a na druhé straně i celá řada exponátů nových. Mnohé z těch nově vytvořených jsou sice zatíženy začátečnickými chybami, ale jsou v nich zase nové nápady a některé z nich mají reálnou šanci vyrůst v kvalitní výstavní exponáty.

Mladá Jihlava 2006 zahrnuje vlastně dvě výstavy – národní a premiéru. Celkem se tu představuje 41 exponátů, většina z nich je tematických, ale nechybí ani teritoriální, celiny a poštovní historie. Výstava má velice dobrou úroveň, na řadě exponátů je vidět, že jsou doplňovány a vylepšovány a tomu pak odpovídá i zvyšující se hodnocení. Na národní výstavě jury ocenila jako nejlepší exponát J. Menglera Druhá světová válka v Evropě. Na premiéře získal nejvyšší ocenění exponát S. Horáka Historický vývoj v „Srdci Evropy“.

Výstava je skutečně pěkná a za to patří poděkování celému organizačnímu výboru i všem sponzorům, kteří uspořádání výstavy umožnili.

Autor: Zdeněk Töpfer | 10. 6. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223