Mistrovství světa v basketbalu žen 2010 v ČR

Datum vydání: 1. září 2010
Název emise: Mistrovství světa v basketbalu žen 2010 v ČR
Nominální hodnota: 17 Kč
Katalogové číslo: 648
Výtvarný návrh: Zdeněk Netopil
Tiskové listy:á 50 ks známek
Rozměr obrázu známky: 23 x 40 mm
Druh tisku: ofset v barvách červené, modré, žluté a černé

Mistrovství světa v basketbalu žen 2010 v ČR

Námět známky:

Na známce o nominální hodnotě 17 Kč jsou zobrazeny dvě hráčky basketbalu při střelbě na koš. Československo bylo v roce 1932 jedním z osmi zakládajících členů Mezinárodní basketbalové federace FIBA. První mezinárodní turnaj se konal v tělocvičně YMCA (na Poříčí 12) v Praze za účasti naší reprezentace a družstev Itálie a Palestiny. Právě na tomto turnaji jsme zaznamenali první vítězství v mezinárodní soutěži. První mistrovství světa, kterého se zúčastnila naše reprezentace, bylo v Riu de Janeiru v Brazílii. Na něm jsme získali bronzovou medaili. Letošní, v pořadí již 16 mistrovství světa v basketbalu žen se uskuteční ve dnech 23. září - 3. října 2010 v České republice. Turnaje se zúčastní hráčky ze všech světových kontinentů. Losování do čtyř základních skupin proběhlo v listopadu 2009 v Karlových Varech, a to přímo v karlovarské KV Areně, kde se odehrají všechny zápasy o umístění, včetně finálové části turnaje. Základní a osmifinálové skupiny se budou odehrávat ve vítkovické ČEZ Aréně v Ostravě a v Městské hale ve Vodově ulici v Brně. Mistrovství světa žen v basketbalu 2010 v České republice se bude na našem území konat po 43 letech.
(zdroj www.cpost.cz)

FDC – obálka prvního dne vydání:

Se známkou je vydávána obálka prvního dne vydání a příležitostné razítko. Na obálce prvního dne vydání je stylisticky vyobrazena basketbalistka v pohybu s míčem v ruce. Obálka je tištěna ocelotiskem z plochy v hnědočerné barvě.
(zdroj www.cpost.cz)

Mistrovství světa v basketbalu žen 2010 v ČR

Mistrovství světa v basketbalu žen 2010 v ČR

Mistrovství světa v basketbalu žen 2010 v ČR

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra | 1. 9. 2010

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223