Mimozemská pošta

Publikováno s laskavým svolením vydavatele časopisu "Die Briefmarke - Post und Philatelie in Österreich", č. 3/2006. Autor RZ. Překlad: Ing. Vilém Beran.

Mimozemská pošta
(Zkráceno)

Po aršíku se skleněnými krystaly Swarovski v roce 2004 a po háčkované známce Edelweiß v roce 2005 vydává rakouská pošta v letošním roce další raritu: aršík „Pošta z jiného světa“. Zvláštností tohoto aršíku je, že na jeho povrchu je nanesený prach z meteoritu starého 4,5 miliardy let. K výrobě této známky musela Rakouská státní tiskárna cenin vyvinout vlastní technologii.

Prach pochází z meteoritu, který byl nalezen v Maroku a který Rakouská pošta k tomuto účelu koupila. Přírodně-historické muzeum ve Vídni meteorit prozkoumalo a potvrdilo jeho pravost. Pochází z pásma asteroidů, který v prostoru mezi Marsem a Jupiterem obíhá kolem slunce. Nespotřebovaný zbytek téměř 19 kg těžkého meteoritu je nyní vystaven právě v tomto muzeu. Známka spolu s FDC a současně vydanou knihou, která m. j. obsahuje dalších 8 tzv. personifikovaných známek modré edice vychází 24.3.2006.

Mimozemská pošta


Autor: Vilém Beran | 6. 3. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář