Merkur-Revue číslo 5/2003

Rádi Vám představujeme páté číslo odborného časopisu pro filatelii, numismatiku a notafilii.

Úvodem Merkur-Revue je velmi zajímavý článek M. Arbeita Obrácené rámcové zoubkování na známce č. 232 Český kreslený humor 4,60 Kč. Dále je již v šestém pokračování zveřejněn příspěvek Jiřího Stupky Holubice Jaroslava Bendy, což je příspěvek, který opět nezklamal a obsahuje mnoho doprovodných ilustrací a informací.

Dále je v novém Merkur-Revue článek Miloše Hauptmana s názvem Dvacátá čtvrtá deska aršíku květen 1946. Příspěvek Zdeňka Fritze Ještě k padělkům 'Macešky' 6,40 Kč. V pokračovaní je i rubrika Filatelistický trh, kde opět Vladimír Dražan do detailu popisuje písemné aukce a filatelistický trh v ČR a zmiňuje se i o podzimní aukci Majer.

Josef Dočkal zveřejnil příspěvek Dvakrát měř a jednou řež aneb katalog není dogma, František Graman a Rudolf Oppolzer Pozor na falsa výrobních vad. Válka proti terorismu je již v druhém pokračování Miroslava Čecha. Jan Karásek zveřejnil příspěvek Osvobozená republika 250 h. Určitě nahlédněte do rubriky Z činnosti SČF a klubů, kde je několik zajímavých příspěvků a pak i Odborná periodika, kde stojí za přečtení hlavně příspěvek Příručka cenových propadů. Dále Vratislav Štěrba píše příspěvek s názvem Listovní sběrny a poštovny na území Československa. Určitě nahlédněte i do rubriky Novinky České republiky a pročtěte si další zde nezmíněné drobné, ale zajímavé příspěvky. Opět Vám můžu Merkur-Revue všemi deseti doporučit.

Merkur-Revue číslo 5/2003Autor: Zdeněk Jindra | 29. 11. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články