Merkur-Revue 6/2004

Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám recenzi šestého čísla roku 2004 odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur – Revue.

V úvodu čísla je velmi zajímavý článek V. Schödelbauera Záhada cenných psaní. Milan Kračmar zveřejnil Nejvzácnější desková vada Holubice, Zdeněk Mazura Další písmenkové razítko pražské malé pošty. Jiří Stupka rozsáhlou práci Zapomenuté návrhy čs. známek Aloise Mudruňky.

Zdeněk Fritz studijní příspěvek Aršík Mezinárodní výstava poštovních známek PRAGA 1955. Miroslav Štefek příjemný příspěvek na čtení Příběhy čtené z dopisů. Zdeněk Fritz Málo známé poštovní dokumenty minulosti v již třetím pokračování. Pravidelná rubrika V. Dražana Filatelistický trh opět s přehledem shrnuje vše, co se událo. Zajímavá je i rubrika Z činnosti SČF a klubů.

Hezké jsou i články Známka "Zpívající lípa" přivítaná na Vysočině, Třikrát dosílaný soudní výměr, Vznik a vývoj úředních obálek pro cenná psaní v českých zemích, Z dávných dob filatelistické slávy a několik dalších drobných článků.

Merkur-Revue 6/2004


Autor: Zdeněk Jindra | 18. 1. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223