Merkur-Revue 4/2021

Datum vydání: 22. 9. 2021


Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám anotaci čtvrtého čísla roku 2021 odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur – Revue.

Zdeněk Filípek – Emise Hradčany – kresba c – 50 h fialová (kolísavost barvy až po tmavě fialovou). Miroslav Češelka zveřejnil vysoce zajímavý článek Jaroslav Benda a jeho hĺadanie dokonalosti. Jan Klim – Muster ohne Wert – vzorek bez ceny.

Radomil Květon pokračuje v článku z předchozího čísla – Vzducholode aj nad Bratislavou a dále zveřejnil Hrady 1932 – stredný formát výplatných známok. David Kopřiva – Filatelie dnes.

Martin Blecha a jeho historicky poučný seriál v desáté části Poštovní úřad 602 00 Brno 2. M. Štefek a J. Kypast – Doplatné zúčtované v hotovosti. Jiří Černý – Známky indických států – služební známky Trávankoru – část třetí. Peter Valdner – Long Island. Radek Novák – Světoznámý šachista jako sběratel známek?

Vyjádření redakčního kolektivu nemá asi smysl zdlouhavě komentovat. Je to velmi smutná záležitost. Redakce údajně nečte články svého odpovědného redaktora (slovíčkaření je zde opravdu důležité). Zvláště, když to byl článek k 65. výročí J. Petříka a zároveň k 10 leté nezištné práci nad Merkur-Revue. Hezčí dárek odpovědný redaktor dostat nemohl – jen tedy asi potěšil někoho úplně jiného.

Více informací o časopisu a o možnosti předplatného na stránkách merkur-revue.eu. Jen z tohoto krátkého výčtu obsahu je zcela jasné, že předplatit si časopis Merkur-Revue se vyplatí a je pro každého filatelistu základní nutností.Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz