Merkur-Revue 4/2004

Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám recenzi čtvrtého čísla tohoto roku odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur – Revue.

V druhé části jsou Zásilky pražské potrubní pošty od dvojice autorů A. Šmíd a V. Schödelbauer. Nad emisním plánem České pošty 2005 se zamýšlí Zdeněk Fritz. Byl zveřejněn i Přehled příležitostných razítek ČR v I. pololetí 2004. Hezký je i článek R-nálepky ve službách pošty na našem území od Oldřicha Tovačovského.

Vladimír Dražan opět pokračuje v již zavedené rubrice Filatelistický trh. Zdeněk Fritz informuje v článku Fero Horniak vystavoval v Plzni a předložil i pěkný příspěvek Málo známé poštovní dokumenty minulosti. J. Jirásek informuje - 7. mezinárodní veletrh SBĚRATEL otvírá své brány.

Zajímavá je i stálá rubrika Z činnosti SČF a klubů, především Národní výstava poštovních známek ŽĎÁR 2004. Hezké je i pokračování Z dávných dob filatelistické slávy. Kromě jiných též velmi zajímavých článků je v čísle první část studie Rudolfa Oppolzera a Vojtěcha Řezníčka Výplatní poštovní známka HRAD VEVEŘÍ.

Merkur-Revue 4/2004Autor: Zdeněk Jindra | 9. 9. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223