Merkur-Revue 3/2004

Datum vydání: 14. 7. 2004


Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám recenzi třetího čísla tohoto roku odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur – Revue.

Úvodem je příspěvek Zdeňka Fritze Kuriózní, ale autentická novinová zásilka. A. Šmíd a V. Schödelbauer předložili čtenářům první část článku na pokračování Zásilky pražské potrubní pošty. Jiří Stupka Doplněk studie "Osvobozená republika".

Dále bylo zveřejněno studium Martina a Jiřího Kašpara s Vladimírem Schödelbauerem Osvobozená republika – hodnota 185 h. Oldřich Tovačovský předložil Dopisy, které potěší i poučí. Pravidelná rubrika Filatelistický trh od Vladimíra Dražana přináší pohled na 3. aukci firmy Alfil, 29. aukci firmy PROFIL, 22. aukci firmy FOS a 20. aukci celin a poštovní historie. Zajímavá je pravidelná rubrika Z činnosti SČF a klubů, kde je hlavně článek od J. Punčocháře K výstavě BRNO 2005.

Zajímavé informace předložili Milan Kračmar Objev vlastnoručních poznámek prof. Bendy k emisi Holubice 1920 a Z. Filípek Mimořádný nález. Zdeněk Fritz zveřejnil Známky na křižovatce. F. Graman a Z. Koupal studium Typy známek Československa a České republiky. Pěkný příspěvek je kromě jiných i od MUDr. Edvarda Geryka Vzducholoď v krabici od bot i článek od M. Štefeka Kdy vyšla první československá poštovní průvodka? Zdeněk Fritz a Svätopluk Šablatúra vzpomínají v článku Z dávných dob filatelistické slávy… a na konci čísla nescházejí pravidelné rubriky Novinky ČR a SR.

Merkur-Revue 3/2004


Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz