Merkur-Revue 2/2021

Datum vydání: 16. 6. 2021


Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám anotaci druhého čísla roku 2021 odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur – Revue.  

Jaromír Petřík pokračuje v seriálu úžasných článků na populární, ale stále neprostudované téma – Mauritius – nejpopulárnější, ale přitom neprobádaná známková země. Stejný autor Unikátní skládaný dopis odeslaný 15. 9. 1859 z ostrova MAURITIUS na ostrov RÉUNION se známkami 2 pence – vydání Lapirot, Rozhovor s hlavními pořadateli filatelistické výstavy „Poklady světové filatelie“ v Národním muzeu, Odpovědný redaktor Merkur Revue Jaromír Petřík oslavil 65 let a Rozhovor s Josefem Chudobou na téma Evropská výstava poštovních známek Liberec 2022.

Radomil Květon – Vzducholode aj nad Bratislavou. Jan Kypast – Smíšené frankatury SO, Holubice a Husita. Martin Blecha a jeho seriál v osmé části Poštovní úřad 602 00 Brno 2.  Jiří Černý – Známky indických států – služební známky Trávankoru.  Peter Valdner – Marianas espaňolas.

Více informací o časopisu a o možnosti předplatného na stránkách merkur-revue.eu. Jen z tohoto krátkého výčtu obsahu je zcela jasné, že předplatit si časopis Merkur-Revue se vyplatí a je pro každého filatelistu základní nutností.Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz