Merkur-Revue 2/2018

Datum vydání: 22. 5. 2018


Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám anotaci druhého čísla roku 2018 odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur – Revue.

Radomil Květon zveřejnil Príprava tlače a poštové použitie známok 500h Hradčany z TD 2. Jan Štolfa – Fiskální použití výplatních známek Hradčan. Jaromír Petřík - 75. narozeniny Ludvíka Pytlíčka a dražba Československé největší filatelistické rarity. Zdeněk Jindra – 25 h ultramarínová Hradčany.

Pokračuje zveřejňování Monografie Hirsch-Franek z roku 1958. R. Květon a P. Moravčík – 100 rokov od začiatku leteckej prepravy poštových zásielok v Rakúsko-Uhorsku 1918. Jaroslav Moravec dokončil článek z minulého čísla – Pan úředník Rudolf Schmaus. Miroslav Štefek – Odstoupení území – Rumunsko. Peter Valdner – Mafeking. Jiří Černý – Známky indických států – Kóčín.

Více informací o časopisu a o možnosti předplatného na stránkách merkur-revue.eu. Jen z tohoto krátkého výčtu obsahu je zcela jasné, že předplatit si časopis Merkur-Revue se vyplatí a je pro každého filatelistu základní nutností.Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz