Merkur-Revue 2/2004

Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám recenzi druhého čísla tohoto roku odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur – Revue.

Úvodem je příspěvek Jozefa Tekeľa Výnimočná celistvosť známok Holubice. Na dalších stránkách jsou novinky ČR a SR. Ve druhém pokračování je příspěvek Jozefa Tekeľa Česko-slovenské predbežné a súbežné poštové známky na území Slovenska.

Josef Chvalovský zveřejnil článek Známky Osvobozená republika 40h, 50h z. a 60h vytištěné ze stokusových tiskových desek a opatřené Řz 13 3/4 také již ve druhém pokračování. Ve třetím pokračování je článek VIII. Mezinárodní olympijský kongres Praha 1925 od Jaroslava Petráska. Filatelistický trh opět precizně a do detailu shrnul Vladimír Dražan. Co do zajímavosti je pěkný článek Zdeňka Fritze Česká známková tvorba 2003. Určitě si pročtěte i pravidelnou rubriku Z činnosti SČF a klubů, kde je spousta důležitých a aktuálních zpráv. Čtivý je i příspěvek Systematické řazení frankovaných československých předběžných poštovních formulářů od Miroslava Štefeka. Zdeněk Fritz zveřejnil článek "Superofsetové" aršíky a jejich falza. V čísle naleznete i mnoho dalších stejně zajímavých článků.

Merkur-Revue 2/2004


Autor: Zdeněk Jindra | 8. 5. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223