Merkur-Revue 1/2021

Datum vydání: 19. 3. 2021


Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám anotaci prvního čísla roku 2021 odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur – Revue.  

Jaromír Petřík pokračuje v seriálu úžasných článků na populární, ale stále neprostudované téma – Mauritius – nejpopulárnější, ale přitom neprobádaná známková země. Zdeněk Filípek – Emise Hradčany – kresba „a“ – 3 h světle fialová, fialová, tmavě fialová. Jaromír Petřík informuje – Výstava „Poklady světové filatelie“ v národním muzeu v Praze. Jan Springer – Doplnění článku MR 3/2020. Užitečný článek M. Hauptmana – Nové poznatky o aršíku A564. Milan Mančík – Neobvyklá dopisnice zatížená opakovaně trestným portem.

J. Kypast a M.Štefek – Doklad Šnejdárkova tažení. Pavol Lazar – Hradčany 10 h zelená nezúbkovaná na celinách s pečiatkou LUČENEC a RIMABÁNYA. Ing. Martin Blecha a jeho seriál v sedmé části Poštovní úřad 602 00 Brno 2.  Radomil Květon – Vzducholode aj nad Bratislavou. Jiří Černý – Známky indických států – příležitostné známky Trávankoru.  Peter Valdner – Victoria Land.

Více informací o časopisu a o možnosti předplatného na stránkách merkur-revue.eu. Jen z tohoto krátkého výčtu obsahu je zcela jasné, že předplatit si časopis Merkur-Revue se vyplatí a je pro každého filatelistu základní nutností.Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz