Merkur-Revue 1/2019

Datum vydání: 13. 3. 2019


Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám anotaci prvního čísla roku 2019 odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur – Revue.  

Radomil Květon – Nové poznatky v typológii známok 3 Kr čierna z emisie 1858. Dále stejný autor pokračuje v článku - Hradčany 300 h – tlač a poštové použitie. Zdeněk Jindra zveřejnil Jaroslav Lešetický a Rozhovor s Mgr. Davidem Kopřivou nejen o filatelii a znalectví.

Neschází tradiční zveřejňování Monografie Hirsch-Franek z roku 1958. R. Květon a P. Moravčík pokračují – 100 rokov od začiatku leteckej prepravy poštových zásielok v Rakúsko-Uhorsku 1918. Jaromír Petřík zevrubně informuje - Světová filatelistická výstava Thailand 2018. Jiří Černý – Známky indických států – Náwánágar. Peter Valdner – Jericho a Palestinian Authority.  

Více informací o časopisu a o možnosti předplatného na stránkách merkur-revue.eu. Jen z tohoto krátkého výčtu obsahu je zcela jasné, že předplatit si časopis Merkur-Revue se vyplatí a je pro každého filatelistu základní nutností.  Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz