Merkur-Revue 1/2018

Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám anotaci prvního čísla roku 2018 odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur – Revue.

Osvědčená dvojice Radomil Květon a Zdeněk Filípek zveřejnila Identifikácia polohy spojených typov HaV 400h II+II TD II. David Kopřiva radí jak do filatelie investovat v článku Filatelie 2017 – tržní data a investiční kontexty.

Už v recenzi na Infofile pár dnů po vydání Merkur-Revue 5/2017 jsme varovali před článkem B. Synka Pravá je „lavá“ a ľavá je pravá, na který navazuje článek z aktuálního čísla Miroslava Bachratýho – Falzifikát celistvosti so slovenskými pretlačovými známkami. Článek B. Synka vyvolal neuvěřitelnou nevoli mezi sběrateli, kdy se sběratelé oprávněně ptají, zda tohle vůbec může napsat nějaký „znalec“, či se jedná o promyšlený škodlivý čin, před kterým je nutné důrazně varovat. Pravděpodobně se k článku ještě na Infofile vrátíme. Vůbec nejlepší by bylo takové články zachytit již na začátku a autoři, kteří něco takového zkoušejí publikovat, vůbec nepustit do odborných časopisů. Vždyť tímto silně podrážejí autoritu odborného časopisu, i když za autora pochopitelně nemůže nést zodpovědnost redakce, která svou chybu článkem M. Bachratýho obratem napravila.

Ing. Vladimír Mrva zveřejnil – Zaujímavosti z poštovej prepravy před 25 rokmi. Miroslav Štefek dokončení z minulého čísla – Odstoupená území – Polská republika. Ing. A. Vávra – 40 kop – Státní znak a vlajka SSSR. Lubor Kunc – PRAGA 2018 se blíží.

Pokračuje zveřejňování Monografie Hirsch-Franek z roku 1958. R. Květon a P. Moravčík – 100 rokov od začiatku leteckej prepravy poštových zásielok v Rakúsko-Uhorsku 1918. Jaroslav Moravec – Pan úředník Rudolf Schmaus. Peter Valdner – Turčiansky svätý Martin. Jiří Černý – Známky indických států – Kišangarh. Ivo Szostok – První článek o známkách Buchary z roku 1924.

Více informací o časopisu a o možnosti předplatného na stránkách merkur-revue.eu. Jen z tohoto krátkého výčtu obsahu je zcela jasné, že předplatit si časopis Merkur-Revue se vyplatí a je pro každého filatelistu základní nutností.

Merkur-Revue 1/2018


Autor: Zdeněk Jindra | 2. 3. 2018

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223