Merkur-Revue 1/2006

Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám recenzi prvního čísla roku 2006 odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur - Revue.

Vedoucím redaktorem Merkur-Revue se stal od nového roku Zdeňek Fritz. S ministryní Danou Bérovou rozmlouval o poště i filatelii Zdeněk Fritz. Stejný autor aktivně sepsal tyto články: Další zajímavá publikace z pera K. Černého, Anketu Merkur-Revue, Zamyšlení nad českými známkami: Úspěšný emisní rok 2005, Z dávných dob filatelistické slávy, Dosavadní výsledky průzkumu míst použití chybotisku „fialový Novotný“ (Pof. 1091X), Karafiátovy oslavy v Jimramově a Novinky České republiky.

Kromě článků Zdeňka Fritze je v čísle i několik dalších. Rudolf Fischer – CZESLAW SLANIA – Dvě tváře rytcova života. Přehled příležitostných razítek české pošty v II. pololetí 2005. Oldřich Tovačovský – Čtvrtá tisková deska spěšných známek 2 h s přetiskem SO 1920. Československé předběžné a souběžné frankovné poštovní formuláře (7). Vít Vaníček – Poštovní historie na výstavě BRNO 2005. Pokračuje tradiční rubrika Vladimíra Dražana Filatelistický trh. Rubrika Z činnosti SČF a klubů. Rozhovor EXPONET: Virtuální světová filatelistická výstava. Ještě bylo v čísle zveřejněno: Vladimír Schödelbauer – Poštovní sazby peněžních poukázek v I. tarifním období na Slovensku a několik dalších drobných příspěvků.

Merkur-Revue 1/2006


Autor: Zdeněk Jindra | 25. 3. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223