Merkur-Revue 1/2005

Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám recenzi prvního čísla roku 2005 odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur – Revue.

Úvodem je hezký článek Objav z Podkarpatska po 85 rokoch. Studijní příspěvek Zdeňka Fritze Aršík Mezinárodní výstavy poštovních známek PRAGA 1955. Náš rozhovor s Adolfem Absolónem, významným českým výtvarníkem a autorem českých poštovních známek. Od Antonína Boháčeka 50. výročí první výplatní známky TAAF. Rozsáhlý příspěvek Československé předběžné a souběžné frankované poštovní formuláře. Zapomenuté návrhy čs. známek Františka Kysely od Jiřího Stupky. Pravidelný Filatelistický trh Vladimíra Dražana.

Hezké jsou i články Osud kresby Petra Ginze "Měsíční krajina". Málo známé poštovní dokumenty minulosti od Z. Fritze. Tajemství slavného barona – Otto Hornung. Nemáte ju aj vy...? od Svatopluka Šablatúry. Jednoznámkové frankatury II. letecké emise od J. Kypasta a M. Štefeka. Hezké je i pokračování Z dávných dob filatelistické slávy a množství dalších hezkých a zajímavých příspěvků.

Merkur-Revue 1/2005


Autor: Zdeněk Jindra | 20. 3. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223