Merkur-Revue 1/2004

Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám recenzi prvního čísla tohoto roku odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur – Revue.

První číslo mile překvapilo modrou barvou na obálce a tradičně pěkným obsahovým i polygrafickým zpracováním. Toto číslo, které se mi dostalo do rukou, je aktuální a voní novotou a rád Vám ho představím po obsahové stránce.

Úvodní příspěvek je od Jozefa Tekeľa a je to článek na pokračování plný zajímavostí. Jeho název je Česko-slovenské předběžné a súbežné poštové známky na území Slovenska. Již v osmém pokračování je seriál Holubice Jaroslava Bendy od J. Stupky. Článek Poštovní známka Slovenska na rozcestí od Rudolfa Fischera a již druhé pokračování velmi zajímavého příspěvku VIII. Mezinárodní olympijský kongres Praha 1925 od Jaroslava Petráska a V. Schödelbauera. Pravidelná rubrika Filatelistický trh od V. Dražana představuje 21. aukci firmy FOS, Vánoční aukci Majer a 25. aukci Brnofila. Dále je zde zajímavé zamyšlení s názvem České aukční rekordy 2003.

Z činnosti SČF a klubů je zveřejněno Evropská výstava Brno 2005, Balónový let v Jilemnici, Zpravodaj SSČSZ nově a i představení našeho zpravodaje Časopis Mladý sběratel. Za tuto propagaci moc děkujeme. MVDr. Miloš Pytela se rozepsal v článku K. u. K. Kriegsmarine na Dálném východě. Co do zajímavosti je dobrý i Přehled příležitostných razítek ČR v II. pololetí 2003 a Novinky ČR a SR. Otto Horniny zveřejnil článek Taplingova sbírka. Nový Merkur –Revue obsahuje několik dalších neméně zajímavých příspěvků, které Vám též doporučuji k přečtení.

Merkur-Revue 1/2004
Autor: Zdeněk Jindra | 13. 3. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články