Lodní pošta na Dunaji v roce 2012

Německá pošta přichází s neobvyklou nabídkou pro filatelisty. Na svém filatelistickém webu: https://philatelie.deutschepost.de/ je aktuální nabídka tzv. Filatelistické plavby po Dunaji německou luxusní osobní lodí MS „A-ROSA BELLA“.

Lodní pošta na Dunaji v roce 2012

Plavba lodí na krásném modrém Dunaji, na první pohled nic neobvyklého. Dnes brázdí dunajské vlny mnoho plovoucích hotelů. Součástí programu této plavby z německého Passau do Bratislavy a zpět je však několik filatelistických akcí. V první řadě mně upoutalo zřízení lodní pošty na plaubě s poštovním razítkem německé lodní pošty „DEUTSCHE SCHIFFSPOST – Passau-Bratislava-Passau“ se jménem a vyobrazením lodě, dále s názvem plavby Philatelie-Fahrt.

Lodní pošta na Dunaji v roce 2012

Dalším, pro filatelisty mimořádně zajímavým bodem programu, bude určitě návštěva Rakouské státní tiskárny ve Vídni, kde se tisknou poštovní známky, a návštěva zásilkového centra Rakouské pošty. Dne 10.10.2012 bude pak Německá pošta na palubě prezentovat novou emisi poštovních známek „Prázdniny v Německu“. V Bratislavě čeká účastníky plavby prohlídka historického jádra hlavního města Slovenska, kdysi Pressburgu.

Plavbě bude asistovat pracovní skupina německých filatelistů „SCHIFFSPOST“.

124,5 metrů dlouhou loď se mi shodou okolností podařilo před časem vyfotografovat, když zrovna kotvila v Bratislavě.

Autor: Jaroslav Tomandl | 30. 11. 2011

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář