Lidová architektura - Z

Datum vydání: 28. 5. 2011


Datum vydání: 27. května 2011
Název emise: Lidová architektura - Z
Nominální hodnota: 21 Kč
Katalogové číslo: 683
Výtvarný návrh: Jan Kavan
Rytina: Bohumil Šneider
Tiskové listy:á 100 ks známek
Rozměr obrázu známky: 19 x 23 mm
Druh tisku: rotační ocelotisk v barvě černé oceli kombinovaný hlubotiskem v barvě šedozelené


Námět známky:

Zatím poslední známka s písmenem "Z" je věnována pouze dřevěným konstrukcím domů. Vpředu jsou zobrazeny dvě roubené stavby ze Severních Čech, za nimi je hrázděný dům ze západočeského pohraničí a v pozadí malá ukázka valašské chaloupky.
Písmeno "Z" odpovídá ceně pro prioritní obyčejné zásilky do 20 g do mimoevropských zemí, dle ceníku základních poštovních služeb v aktuálním znění - ke dni vydání 21 Kč.

(zdroj www.cpost.cz)

FDC – obálka prvního dne vydání:

Se známkou se vydává obálka prvního dne vydání včetně příležitostného poštovního razítka. V obrazové části obálky jsou vyobrazeny náměty lidové architektury z regionu severočeského. První je dům ze Sobotky, vlevo za ním roubenka z Jičínska, vpravo z Turnovska. Následuje břidlicí pobitý štít z horního Pojizeří, hrázděná chalupa z Českolipska a zvonice z Oseku u Sobotky. Obálka je vytištěna ocelotiskem z plochých desek v barvě tmavě zelené.
Na razítku je v kružnici vyobrazen zobecněný typ domovního štítu, který je charakteristický pro dané místo a text: Sobotka, 27. 5. 2011.
(zdroj www.cpost.cz)
Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz