Krtek a raketa - známkový sešitek

Datum vydání: 29. května 2013
Název emise: Krtek a raketa - známkový sešitek
Nominální hodnota: 100 Kč
Katalogové číslo: VZS11
Výtvarný návrh: Zdeněk Miler
Grafická úprava: Otakar Karlas
Tiskové listy:á 10 ks známek v sešitku
Rozměr obrázu známky: 30 x 23 mm
Druh tisku: plnobarevný ofset

Krtek a raketa - známkový sešitek

Krtek a raketa - známkový sešitek

Námět známky:

Na známce je vyobrazen Krtek letící v raketě.
V letošní emisi Dětem si připomínáme Zdeňka Milera, českého režiséra a výtvarníka animovaných filmů pro děti, autora oblíbené postavičky Krtečka. Zdeněk Miler se narodil 21. února 1921 v Kladně a zemřel 30. listopadu 2011 v Nové Vsi pod Pleší.
Svoji uměleckou činnost začal ve zlínských filmových atelierech. Od roku 1945 pracoval, pod vedením Jiřího Trnky, v barrandovském studiu Bratři v triku. Logo studia, tři kudrnatí malí kluci v námořnických tričkách, je jeho dílem. Jeho prvním samostatným dílem se stal animovaný příběh O milionáři, který ukradl slunce na námět pocházející z díla Jiřího Wolkera.
Nejvíce proslul animovaným seriálem o Krtkovi, který získal velikou oblibu. V současné době existuje přibližně padesát dílů o malém Krtečkovi. Zajímavostí je, že seriál o Krtečkovi není mluvený (s výjimkou 1. dílu – Jak krtek ke kalhotkám přišel), Krteček a jeho malí kamarádi pouze vydávají zvuky citoslovce, což jsou vlastně hlasové záznamy jeho dvou malých dcer Kateřinky a Barborky.
Svoji bohatou výtvarnou činnost rozšířil i o ilustrace dětských knížek. Ilustroval např. i Petiškova Pohádkového dědečka. Za minulého režimu pro některé práce o Krtečkovi propůjčil jméno spisovateli Ivanu Klímovi.
(zdroj www.cpost.cz)

FDC – obálka prvního dne vydání:

Se známkou se vydává obálka prvního dne vydání včetně příležitostného poštovního razítka. V obrazové části obálky je vyobrazen Krtek stojící na zemi a obdivující raketu. Obálka je vytištěna plnobarevným ofsetem. Na razítku je silueta Krtka v raketě a text: Praha, 29. 5. 2013.
(zdroj www.cpost.cz)

Krtek a raketa - známkový sešitek

Krtek a raketa - známkový sešitek

Krtek a raketa - známkový sešitek

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.


Autor: Zdeněk Jindra | 4. 6. 2013

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář